شماره امروز: ۵۴۷

| | |

گروه جهان| رییس جدید بانک جهانی گفته همکاری سازنده‌ای را با چین دنبال خواهد کرد و در جلسه خود با رییس‌جمهور چین درباره این مساله توافق کرده است.

گروه جهان| رییس جدید بانک جهانی گفته همکاری سازنده‌ای را با چین دنبال خواهد کرد و در جلسه خود با رییس‌جمهور چین درباره این مساله توافق کرده است. برخی ناظران پیش‌بینی کرده بودند از آنجایی که دیوید مالپاس رییس جدید بانک جهانی از نزدیکان دونالد ترامپ است، این امکان وجود دارد که دولت امریکا با استفاده از این نهاد بانکی فشارها را بر پکن افزایش دهد.

به‌گزارش رویترز، دیوید مالپاس رییس جدید بانک جهانی، در نشست سالانه این بانک با صندوق بین‌المللی پول در واشنگتن گفته: «رابطه سازنده‌ای را با چین در پیش خواهد گرفت. در سال‌های اخیر تامین اعتبار بانک جهانی برای چین کاهش پیدا کرده است.» مالپاس گفته: «در دیدار ‌با شی جین‌پینگ رییس‌جمهوری چین، توافق کردم تا درباره دستورجلسه توسعه این بانک با یکدیگر همکاری نزدیک‌تری داشته باشیم. چین در کاهش فقر شدید به‌طور گسترده‌ای موفق بوده است. چین درس‌ها و بینش‌هایی برای به اشتراک گذاشتن با جهان دارد.» مالپاس به عنوان یک مقام ارشد در وزارت خزانه داری دولت ترامپ پیش از این منتقد وام گرفتن چین از بانک جهانی بوده و خواستار شفافیت بیشتر چین در مورد برنامه‌های وام‌دهی چند میلیارد دلاری این کشور به ملت‌های فقیر بوده است. از زمان انتصاب مالپاس به عنوان رییس جدید بانک جهانی که هفته گذشته بود، او می‌گوید، هدفش دنبال کردن ماموریت فقرزدایی و برنامه‌های تغییر اقلیمی این بانک است.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران