شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 142370 | |

گروه جهان| ترزا می ‌نخست‌وزیر بریتانیا، از تصمیم خود برای به تاخیر انداختن برگزیت دفاع کرده و خواستار مصالحه با رهبر حزب کارگر بر سر طرح خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا شده است.

گروه جهان| ترزا می ‌نخست‌وزیر بریتانیا، از تصمیم خود برای به تاخیر انداختن برگزیت دفاع کرده و خواستار مصالحه با رهبر حزب کارگر بر سر طرح خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا شده است. به‌گزارش رویترز، اتحادیه اروپا با تاخیر در برگزیت به مدت شش ماه موافقت کرده در حالی که ترزا می ‌تلاش می‌کند که بتواند با جلب نظر حزب اپوزیسیون کارگر توافقی را که با اتحادیه اروپا بر سر برگزیت به دست آورده است، عملی کند. پارلمان بریتانیا تاکنون سه بار این توافق را رد کرده است. ترزا می ‌پنجشنبه خطاب به پارلمان گفته: «راه و روش معمول سیاست‌‌ورزی در بریتانیا چنین نیست... دستیابی به توافق کار ساده‌ای نیست و اگر قرار است موفق شویم باید هر دو طرف با هم مصالحه کنند.» می ‌با نتیجه نشست صبح پنج‌شنبه اتحادیه اروپا مبنی بر تاخیر در برگزیت موافقت کرد تا بریتانیا جمعه بدون توافق از این اتحادیه خارج نشود، اما او مشخص نکرده چگونه می‌خواهد بزرگ‌ترین بحران سیاسی بریتانیا در70سال اخیر را حل کند.‌

تصمیم می‌خشم تندروها در پارلمان را برانگیخته که خواستار خروج از اتحادیه اروپا در اولین فرصت ممکن هستند. بیل کش عضو حزب محافظه‌کار، که این تاخیر را تسلیمی خفت‌بار نامیده، گفته: «آیا او این را هم می‌پذیرد که این توافق با اتحادیه اروپا به دموکراسی ما، به اصل قانون اساسی ایرلند شمالی، به حق حاکمیت ما بر خودمان، به اختیارمان در مورد قوانین خود و همچنین به منافع ملی ما ضربه می‌زند؟»

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران