شماره امروز: ۵۴۷

| | |

گروه جهان| بانک «سوسی‌یته ژنرال» فرانسه یک‌هزار و 600 نفر از کارمندان خود را در این کشور و همچنین لندن و نیویورک اخراج می‌کند

گروه جهان| بانک «سوسی‌یته ژنرال» فرانسه یک‌هزار و 600 نفر از کارمندان خود را در این کشور و همچنین لندن و نیویورک اخراج می‌کند. به نوشته نشریه لوپوئن، این اقدام بانک فرانسوی که سومین بانک بزرگ فرانسه محسوب می‌شود در حالی صورت می‌گیرد که اعتراض‌ها نسبت به سیاست‌های اقتصادی دولت در شهرهای مختلف این کشور به اوج خود رسیده است. بانک سوسی‌یته ژنرال در بیانیه‌ای گفته این اقدام به عنوان بخشی از طرح اضطراری داوطلبانه خواهد بود.

این بانک بزرگ فرانسوی با توجه به عملکرد ضعیفی که در سال گذشته میلادی داشته، هدف اصلی از اخراج کارکنانش را بالا بردن میزان سوددهی خود عنوان کرده است. این بانک از 2015 در حال برنامه‌ریزی بزرگ برای حفظ سودآوری از طریق تکمیل بانکداری الکترونیک خود برای استفاده و بهره‌مندی مشتریان است. بانک فرانسوی مانند دیگر بانک‌های اروپایی، با کاهش نرخ سود پایدار مواجه است. بنابراین نیاز دارد تا بخش خاصی از سرمایه خود را برای پوشش خطرات ذاتی فعالیت‌هایش کنار بگذارد. از مجموع کارمندانی که قرار است این بانک اخراج کند 750نفر در فرانسه و مابقی در لندن و نیویورک مشغول فعالیت هستند؛ سوسی‌یته ژنرال در مجموع 18هزار کارمند مشغول فعالیت در 30شعبه در جهان دارد. بانک‌های فرانسه در صدر پرداخت‌‌کنندگان مالیات در این کشور قرار دارند. نابسامانی‌های اقتصادی که از زمان روی کار آمدن ماکرون نمود عینی‌تری به خود گرفت و اعتراض‌های مردمی را به‌دنبال داشت منجر به شکل‌گیری جنبش جلیقه‌زردها شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران