شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 142198 | |

گروه جهان| قطر اعلام کرده که سه دادخواست علیه بانک‌های عربستان سعودی و امارات عربی متحده به محاکم قضایی لندن و نیویورک تسلیم کرده است.

گروه جهان| قطر اعلام کرده که سه دادخواست علیه بانک‌های عربستان سعودی و امارات عربی متحده به محاکم قضایی لندن و نیویورک تسلیم کرده است. به‌گزارش یورونیوز، قطر که از دو سال پیش تحت تحریم اقتصادی و سیاسی عربستان سعودی و هم‌پیمانانش در میان کشورهای حاشیه خلیج فارس قرار گرفته، مدعی است که برخی بانک‌های عربستان و امارات

بر اساس برنامه‌ای مشخص علیه بازار مالی قطر دست به خرابکاری زده‌اند و تلاش می‌کنند تا منابع مالی و اوراق قرضه این کشور را تضعیف کنند. بر اساس همین ادعا قطر دادخواستی نیز علیه بانک هاویلند که در لوکزامبورگ پایه‌گذاری شده، تهیه کرده و به محاکم قضایی لندن تقدیم کرده است. همچنین در مورد اقدامات مخرب مالی دو بانک ابوظبی و سامبا که از مهم‌ترین بانک‌های امارات و عربستان به شمار می‌روند هم دادخواست جداگانه‌ای به محاکم قضایی نیویورک ارایه کرده است. دوحه همزمان از اقدام‌های اقتصادی عربستان و هم‌پیمانانش با هدف تضعیف ارزش پول ملی این کشور به سازمان تجارت جهانی شکایت کرده است. در همین راستا، قطر دو پرونده دیگر نیز علیه عربستان در دیوان دادگستری بین‌المللی و سازمان بین‌المللی هوانوردی غیرنظامی گشوده است. عربستان سعودی از ماه ژوئن سال ۲۰۱۷ میلادی قطر را به اتهام حمایت مالی از گروه‌های اسلامگرای افراطی تحت تحریم سیاسی و اقتصادی قرار داده است. در مقابل قطر همواره این اتهام را رد کرده است. تاکنون تلاش‌های گسترده ایالات متحده و برخی از کشورهای عربی برای پایان دادن به اختلافات دوحه از یک سو و ریاض و متحدانش از سوی دیگر کارگر نبوده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران