شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 142113 | |

گروه جهان| سوسیالیست‌های اسپانیا بخت بلندی برای پیروزی در انتخابات پارلمانی آینده در این کشور دارند. به‌گزارش روزنامه ای‌بی‌سی اسپانیا،

گروه جهان| سوسیالیست‌های اسپانیا بخت بلندی برای پیروزی در انتخابات پارلمانی آینده در این کشور دارند. به‌گزارش روزنامه ای‌بی‌سی اسپانیا، نامزدهای سوسیالیست اسپانیا بین ۲۸ تا ۳۱.۱ درصد آرا یعنی بین ۱۳۷ تا ۱۳۹ کرسی از مجموع ۳۵۰ کرسی مجلس این کشور را از آن خود خواهند کرد. شهروندان اسپانیا ۲۸ آوریل در انتخابات پارلمانی زودهنگام این کشور شرکت کنند، انتخاباتی که با تصمیم پدرو سانچز، نخست‌وزیر در پی رأی نیاوردن بودجه پیشنهادی‌اش در پارلمان برگزار می‌شود.

بر پایه نظرسنجی‌های قبلی، نامزدهای سوسیالیست با وجود پیشتازی بخت کمتری برای پیروزی بدون ائتلاف داشتند. دو حزب دست راستی یعنی «حزب مردم» و «شهروندان» به همراه یک حزب تندرو به نام «بُکس» ائتلافی را تشکیل داده‌اند تا مانع از چیرگی اکثریت چپ در سپهر سیاسی آینده اسپانیا شوند. بر اساس نظرسنجی مذکور، ائتلاف این سه حزب ممکن است به کسب حدود ۴۵.۶ درصد آرا، یعنی ۱۴۹ تا ۱۵۸ کرسی مجلس بینجامد. با این حال برای کسب اکثریت کرسی‌های مجلس دست کم ۱۷۶ کرسی لازم است و به نظر می‌رسد که چپ‌ها با ائتلاف بتوانند به این اکثریت دست یابند. بدین‌ترتیب احتمال انتخاب مجدد پدرو سانچز از حزب حاکم سوسیالیست به عنوان نخست‌وزیر اسپانیا محتمل به نظر می‌رسد. ائتلاف او با حزب چپ تندرو موسوم به «پودموس» و نیز دو حزب ملی‌گرای والنسیا و باسک، بخت او را برای پیروزی دو چندان خواهد کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران