شماره امروز: ۵۴۷

| | |

گروه جهان| وزیر امنیت ملی ایالات متحده امریکا استعفای خود را تسلیم دونالد ترامپ کرده است. کریستین نیلسن که در ۱۶ ماه وزارتش بر سیاست‌های مهاجرتی چالش‌برانگیز ترامپ نظارت داشت

 گروه جهان| وزیر امنیت ملی ایالات متحده امریکا استعفای خود را تسلیم دونالد ترامپ کرده است. کریستین نیلسن که در ۱۶ ماه وزارتش بر سیاست‌های مهاجرتی چالش‌برانگیز ترامپ نظارت داشت در حالی استعفا کرده که موج تازه‌ای از پناهجویان در روزهای گذشته به مرز امریکا و مکزیک رسیده‌اند.

به‌گزارش خبرگزاری فرانسه، یک مقام ارشد ایالات متحده گفته ترامپ خواستار استعفای نیلسن شده بوده و او هم استعفایش را تقدیم کرد. کریستین نیلسن که ۴۶ سال سن دارد، یکی از چهره‌های کلیدی در پیشبرد سیاست مهاجرتی ترامپ بوده است. سیاست‌های او در زمینه جدا کردن کودکان از والدین مهاجر در مناطق مرزی، ناخرسندی نمایندگان دموکرات را در پی داشت. سیاست‌های تند کریستین نیلسن باعث آن شده بود که نمایندگان دموکرات بارها خواستار کناره‌گیری او شوند. اما اکنون دموکرات‌ها نگران آن هستند که این جابه‌جایی در وزارت امنیت امریکا، منجر به تشدید سیاست‌های مهاجرتی ترامپ شود. چاک شومر، رهبر فراکسیون دموکرات‌ها در سنای امریکا درباره جابه‌جایی در وزارت امنیت ملی از جمله چنین گفته است: «هرگاه رادیکال‌ترین مواضع از نظر دولت ترامپ به اندازه کافی رادیکال نباشد، آنگاه باید گفت که دولت همه پیوندهای خود را با جامعه امریکا از دست داده است.» از نخستین روزهای شروع زمامداری ترامپ، کاخ‌سفید و دولت امریکا شاهد جابه‌جایی‌های گسترده‌ای بوده است؛ این روند بدون وقفه تا کناره‌گیری جیمز متیس وزیر دفاع امریکا ادامه یافت. کناره‌گیری نیلسن آخرین نمونه آن است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران