شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 142022 | |

گروه جهان| وزرای خارجه گروه 7 اعلام کردند به‌منظور ترغیب کره‌شمالی به دست برداشتن از تسلیحات هسته‌ای و برنامه‌های موشکی‌اش، به اعمال فشار بر این کشور ادامه می‌دهند.

گروه جهان| وزرای خارجه گروه 7 اعلام کردند به‌منظور ترغیب کره‌شمالی به دست برداشتن از تسلیحات هسته‌ای و برنامه‌های موشکی‌اش، به اعمال فشار بر این کشور ادامه می‌دهند. روزنامه ژاپن‌تایمز نوشته، وزرای خارجه عضو گروه7، در بیانیه پایانی نشست دو روزه در دینارد فرانسه اعلام کردند: «از کره‌شمالی می‌خواهیم از هرگونه اقدام تحریک‌آمیز پرهیز کند و به گفت‌وگو با امریکا در زمینه خلع سلاح هسته‌ای ادامه دهد.» وزرای خارجه گروه7 در این بیانیه ضمن ابراز تاسف از قصور کره‌شمالی در انجام اقدامات منسجم و راست‌آزمایی شده در رابطه با خلع سلاح هسته‌ای، از این کشور خواستند به تعهدات بین‌المللی‌اش عمل کند و اقدامات مورد نظر جامعه بین‌المللی را انجام دهد.

طبق این بیانیه، گروه7 به منظور واداشتن کره‌شمالی به دست برداشتن از تسلیحات کشتار جمعی و برنامه‌های سامانه پرتاب آنها، به اجرای کامل تحریم‌های سازمان ملل متعهد است و از همه کشورها، از جمله چین و روسیه، می‌خواهد تحریم‌های اعمال شد علیه کره‌شمالی را به‌طور کامل اجرا کنند. وزرای خارجه گروه7 همچنین در این بیانیه نسبت به وضعیت دریاهای شرق و جنوب چین، تلاش پکن برای نظامی کردن مناطق مورد مناقشه در دریای جنوب چین و تضعیف سلطه ژاپن بر جزایر سنکاکو در دریای شرق چین ابراز نگرانی کردند. جزایر سنکاکو تحت اداره ژاپن است و چین و تایوان نیز مدعی مالکیت آن هستند. گروه7 متشکل از هفت کشور صنعتی آلمان، فرانسه، ایتالیا، ژاپن، بریتانیا و امریکا و کاناداست.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران