شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 141942 | |

گروه جهان| با وجود اینکه اجرای برگزیت به تعویق افتاده است، صدور گذرنامه‌های بریتانیایی بدون واژگان اتحادیه اروپا بر روی جلد آن آغاز شده است.

گروه جهان| با وجود اینکه اجرای برگزیت به تعویق افتاده است، صدور گذرنامه‌های بریتانیایی بدون واژگان اتحادیه اروپا بر روی جلد آن آغاز شده است. به‌گزارش دیلی‌میل، خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، طبق برنامه قبلی باید ۲۹ مارس اجرایی می‌شد اما فعلاً به تعویق افتاده است. با این حال صدور گذرنامه‌های جدید به رنگ آبی سیر از ۳۰ مارس آغاز شده است. تصمیم برای حذف واژگان اتحادیه اروپا از جلد گذرنامه‌های بریتانیا پیش از خروج این کشور از نهاد مذکور صورت گرفته است. پیشتر قرار بود صدور این گذرنامه‌ها از اواخر سال جاری میلادی آغاز شود. سخنگوی وزارت خارجه بریتانیا گفته تفاوتی میان شهروند دارای گذرنامه‌ای با واژگان اتحادیه اروپا و بدون واژگان اتحادیه اروپا وجود ندارد و این دو نوع گذرنامه برای هر سفری اعتبار دارد.

صدور گذرنامه‌های بریتانیایی بدون واژگان اتحادیه اروپا در شرایطی است که ترزا می‌نخست‌وزیر بریتانیا، در نامه‌ای به دونالد تاسک رییس شورای اروپا، بطور رسمی درخواست کرده خروج کشورش از اتحادیه اروپا تا روز ۳۰ ژوئن به تعویق بیافتد. یک مقام عالیرتبه اتحادیه اروپا نیز جمعه گفته است که دونالد تاسک احتمالا طرح تعلیق خروج بریتانیا از این اتحادیه به شکلی منعطف و به مدت ۱۲ ماه را مطرح خواهد کرد. قرار است پیشنهاد تعلیق انعطاف پذیر برگزیت ۱۰ آوریل در اجلاس اتحادیه اروپا به ترزا می‌نخست‌وزیر بریتانیا، ارایه شود. در صورت پذیرش پیشنهاد اتحادیه اروپا از سوی لندن، بریتانیا مجبور به برگزاری انتخابات اروپا در ماه مه سال جاری میلادی خواهد شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران