شماره امروز: ۵۴۷

| | |

گروه جهان| یک مقام ارشد کره‌شمالی گفته پیونگ‌یانگ در حال بررسی توقف مذاکرات هسته‌ای با امریکا است و رهبر کره‌شمالی ممکن است درباره تعطیلی کنونی آزمایش‌های موشکی تجدیدنظر کند.

گروه جهان| یک مقام ارشد کره‌شمالی گفته پیونگ‌یانگ در حال بررسی توقف مذاکرات هسته‌ای با امریکا است و رهبر کره‌شمالی ممکن است درباره تعطیلی کنونی آزمایش‌های موشکی تجدیدنظر کند. به‌ گزارش آسوشیتدپرس، پس از شکست مذاکرات هسته‌ای کیم جونگ اون رهبر کره‌شمالی، و دونالد ترامپ رییس‌جمهور امریکا، نماینده ارشد کره‌شمالی در زمینه هسته‌ای از احتمال توقف مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای خبر داده است. چوئه سون هوی معاون وزیر خارجه کره‌شمالی، گفته: «به هیچ عنوان قصدی برای برآورده کردن خواسته‌های امریکا که در نشست هانوی مطرح شد، نداریم و تمایلی هم به شرکت در مذاکراتی این‌چنینی نداریم.» این مقام کره‌شمالی گفته قرار است کیم به‌زودی اعلامیه رسمی‌ای را درباره موضعش در خصوص مذاکرات با امریکا و دیگر اقدامات کره‌شمالی صادر کند.

چوئه همچنین گفته، واشنگتن در نشست هانوی فرصتی طلایی را از دست داد. این اظهارات اما خلاف بیانات یکی از مذاکره‌کنندگان امریکایی است که با وجود شکست مذاکرات در دومین دیدار سران امریکا و کره‌شمالی، در این باره ابراز خوش‌بینی کرده بود. استفن بیگان نماینده ویژه ایالات متحده در امور کره‌شمالی، گفته بود امریکا انتظار دارد بتواند مشارکت نزدیک خود را در این مذاکرات ادامه دهد. لی کی‌چیانگ نخست‌وزیر چین، نیز جمعه در نشست خبری سالانه خواستار صبر و گفت‌وگو میان ایالات متحده امریکا و کره‌شمالی شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران