شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 141545 | |

گروه جهان| فدریکا موگرینی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد راه‌حل بحران ونزوئلا نباید از خارج از این کشور اعمال شود. او همچنین تاکید کرد

گروه جهان| فدریکا موگرینی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد راه‌حل بحران ونزوئلا نباید از خارج از این کشور اعمال شود. او همچنین تاکید کرد مداخله نظامی گزینه‌ای برای حل بحران سیاسی و انسانی در ونزوئلا نیست. این اظهارات در حالی بیان شد که در دولت دونالد ترامپ رییس‌جمهوری امریکا برخی زمزمه‌ها مبنی بر احتمال مداخله نظامی، شنیده می‌شود. به گزارش رویترز، موگرینی افزود: «در حالی که تنش‌ها در این کشور در حال افزایش است، راه‌حل ونزوئلا باید سیاسی و همچنین صلح‌آمیز و دموکراتیک باشد.» او در مقر سازمان ملل اعلام کرد: «برای ما هیچ گونه مداخله نظامی چه در داخل و چه از خارج از این کشور قابل قبول نیست. راه‌حل بحران ونزوئلا نباید خارج از این کشور اعمال شود.»

واشنگتن خوان گوآیدو رییس مجلس ونزوئلا و رهبر اپوزیسیون این کشور را به عنوان «رییس‌جمهوری موقت» این کشور امریکای لاتین به رسمیت شناخته است. اکثر اروپایی‌ها و کشورهای امریکای لاتین هم همین رویه را در حمایت از گوایدو در پیش گرفته‌اند. در همین حال، نیکلاس مادورو رییس‌جمهوری ونزوئلا اعلام کرده که علاقه‌مند به از سر‌گیری مذاکرات با امریکا درباره افتتاح دفاتری برای ارتقای منافع دو کشور است: «اگر امریکا خواهان مذاکرات باشد من نیز آماده هستم. بار دیگر تمایل و علاقه خود را برای ادامه‌ مذاکرات در نیویورک در سطح نمایندگان سازمان ملل دو کشور اعلام می‌کنم.»

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران