شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 141302 | |

گروه جهان| یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷، متعلق به خطوط هوایی اتیوپی که در حال پرواز از آدیس‌آبابا، پایتخت اتیوپی به سمت نایروبی،

گروه جهان| یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷، متعلق به خطوط هوایی اتیوپی که در حال پرواز از آدیس‌آبابا، پایتخت اتیوپی به سمت نایروبی، پایتخت کنیا بود سقوط کرده و براساس آخرین خبر همه ۱۵۷ سرنشین این هواپیما در اثر این حادثه کشته شده‌اند. به‌گزارش رویترز، این هواپیما حامل ۱۴۹ مسافر و هشت نفر عوامل پرواز بوده است. این پرواز حامل شهروندان ۳۳ کشور بوده است. هنوز علت وقوع این حادثه معلوم نیست.

شرکت هواپیمایی اتیوپی در اطلاعیه‌ای اعلام کرده که ارتباط با بوئینگ مسافربری اندکی پس از برخاستن از فرودگاه آدیس‌آبابا قطع شده است. به‌گفته سخنگوی خطوط هوایی اتیوپی، سانحه در ساعت ۸ و ۴۴ دقیقه به وقت محلی، اندکی پس از پرواز از پایتخت اتیوپی رخ داده است. این شرکت هواپیمایی اعلام کرده عملیات جست‌وجو و نجات در محل سقوط هواپیما در اطراف شهرک بیشافتو در ۶۰ کیلومتری جنوب شرق پایتخت در حال انجام است.

آبی احمد نخست‌وزیر اتیوپی، در توییتر شخصی خود به همه کسانی که اعضای خانواده‌شان را در این حادثه از دست داده‌اند تسلیت گفته است. شرکت هواپیمایی دولتی اتیوپی یکی از خطوط هوایی فعال در قاره آفریقا است که سالانه حدود ۱۰.۶ میلیون مسافر را جابه‌جا می‌کند. این شرکت از سابقه خوبی در زمینه امنیت پروازها برخوردار بوده است، هرچند در سال ۲۰۱۰ میلادی یک هواپیمای آن‌که از بیروت پرواز کرده بود، به دریای مدیترانه سقوط کرد. در آن حادثه ۹۰ نفر جان باختند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران