شماره امروز: ۵۴۷

| | |

گروه جهان| نظرسنجی جدید منتشر شده توسط روزنامه بیلد آلمان نشان داده احزاب راست افراطی در انتخابات پارلمانی اروپا در ماه مه کرسی‌های خود را دوبرابر خواهند کرد،

گروه جهان| نظرسنجی جدید منتشر شده توسط روزنامه بیلد آلمان نشان داده احزاب راست افراطی در انتخابات پارلمانی اروپا در ماه مه کرسی‌های خود را دوبرابر خواهند کرد، در حالی که جریان اصلی گروه‌های محافظه‌کار و سوسیال دموکرات‌ها با شکست‌های بزرگی مواجه هستند.

این نظرسنجی که در شش کشور اروپایی در اواخر فوریه و اوایل مارس صورت گرفته و در آن بیش از ۹۵۰۰ تن شرکت داشتند نشان داده از دست دادن حمایت برای احزاب اصلی بدان معناست که آنها قادر نخواهند بود یک ائتلاف بزرگ در پارلمان همانند ائتلافی که در آلمان حاکم است، تشکیل دهند. این نظرسنجی نشان داده، گروه راست افراطی «اروپای ملل و آزادی» که شامل حزب «آزادی» اتریش و «جبهه ملی» مارین لوپن با نام جدید اجتماع ملی در فرانسه است، احتمالا ۶۷ کرسی به دست خواهند آورد که ۳۰ کرسی از ۳۷ کرسی کنونی‌شان بیشتر است. در سه کشور ایتالیا، فرانسه و لهستان احزاب راست افراطی در راس قرار گرفتند. در انتخابات ماه مه رهبران سیاسی محافظه‌کار و جناح راست در مقابل دستاوردهای بزرگ احزاب راست افراطی مقاومت کرده‌اند. آنها همچنین نسبت به تعهد استیو بنن، استراتژیست سابق ترامپ برای کمک به متحد کردن جناح راست اروپا در آستانه این انتخابات ابراز نگرانی کردند. این نظرسنجی تردید عمیق درباره احزاب اصلی را تایید و تاکید کرده که تغییر به سمت جناح راست که در سال‌های اخیر اروپا را فرا گرفته، قرار است در سطح پارلمان اروپا نیز ادامه داشته باشد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران