شماره امروز: ۵۴۷

| | |

گروه جهان| فدریکا موگرینی هماهنگ‌کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا، با انتشار بیانیه‌ای از سوی این اتحادیه بار دیگر از خوان گوایدو،

گروه جهان| فدریکا موگرینی هماهنگ‌کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا، با انتشار بیانیه‌ای از سوی این اتحادیه بار دیگر از خوان گوایدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا حمایت کرد. در بیانیه موگرینی آمده هرگونه اقدامی که آزادی، استقلال عمل یا امنیت گوایدو را به خطر بیندازد، باعث افزایش تنش‌ خواهد شد.

به‌گزارش دویچه‌وله، نماینده اتحادیه اروپا ضمن تاکید بر اینکه راه‌حل بحران در ونزوئلا باید سیاسی، دموکراتیک و مسالمت‌آمیز باشد، یادآور شده طبق قانون اساسی ونزوئلا اعضای مجمع ملی این کشور از مصونیت برخوردارند و باید مورد احترام همگان باشد. در بیاینه موگرینی همچنین تصریح شده نمایندگان باید بتوانند بدون ترس، وظیفه‌ای را که به آنان محول شده اجرا کنند. گوایدو ژانویه خود را رییس‌جمهور خواند و پس از آنکه دادگاهی او را ممنوع‌الخروج کرد، از کشور خارج شد و از چند کشور امریکای لاتین دیدن کرد. در آخرین سفرش به اکوادور با لنین مورنو، رییس‌جمهور این کشور ملاقات کرده است. هایکو ماس وزیر خارجه آلمان، هم از نیکلاس مادورو رییس‌جمهور ونزوئلا خواسته انتخابات زودرس برگزار کند. ماس گفته، نباید اجازه داد که مادورو با وقت‌کشی از برگزاری انتخابات خودداری کند. ماس از دولت‌های روسیه و چین برای حمایت از دولت ونزوئلا انتقاد کرده است. این دو کشور پنجشنبه پیش‌نویس قطعنامه‌ای را که ایالات متحده در رابطه با بحران ونزوئلا به شورای امنیت سازمان ملل ارایه کرده بود، وتو کردند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران