شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 139506 | |

گروه جهان| اعضای تیم‌های مذاکره‌کننده نمایندگان دموکرات و جمهوری‌خواه در کنگره ایالات متحده از دستیابی به توافق اولیه برای جلوگیری از تعطیلی دوباره دولت فدرال خبر داده‌اند.

گروه جهان|  اعضای تیم‌های مذاکره‌کننده نمایندگان دموکرات و جمهوری‌خواه در کنگره ایالات متحده از دستیابی به توافق اولیه برای جلوگیری از تعطیلی دوباره دولت فدرال خبر داده‌اند. با این حال چند دستیار اعضای کنگره گفته‌اند در توافق به دست آمده تامین بودجه پنج میلیارد و ۷۰۰میلیون دلاری برای ساخت دیوار در مرز مکزیک پیش‌بینی نشده است. دونالد ترامپ خواستار تامین این بودجه برای ساخت دیوار در مرز جنوبی امریکا است. دموکرات‌ها تاکنون با ساخت این دیوار مخالفت کرده‌اند.

برخی منابع گفته‌اند در توافق به دست آمده بین اعضای کنگره اقداماتی در راستای تقویت امنیت مرزی امریکا پیش‌بینی شده است. این توافق پیش از اجرا باید به تصویب مجلس نمایندگان و مجلس سنا و تایید دونالد ترامپ برسد. دستیار یکی از اعضای کنگره گفته در توافق به دست آمده رقمی معادل یک میلیارد و ۳۷۰ میلیون دلار برای حصارکشی در مرز مکزیک اختصاص یافته است. طولانی‌ترین تعطیلی دولت فدرال در تاریخ امریکا ۲۵ ژانویه پس از بیش از یک ماه پایان یافت. دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان در آن زمان برای تامین بودجه ادارات دولتی تا ۱۵ فوریه (جمعه) توافق کرده بودند. در صورت عدم تصویب بودجه دولت فدرال پیش از ۱۵ فوریه احتمال تعطیلی مجدد ادارات دولتی وجود دارد. با این حال با اعلام خبر توافق جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها بر سر تامین بودجه دولت فدرال به نظر می‌رسد احتمال تعطیلی مجدد دولت کمرنگ شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران