شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 139416 | |

گروه جهان| بانک توسعه آفریقا اعلام کرد در نظر دارد با ایجاد منطقه آزاد تجاری قاره آفریقا تجارت بین کشورهای این قاره را تا ۱۵‌درصد افزایش دهد. به گزارش شین‌هوا،

گروه جهان| بانک توسعه آفریقا اعلام کرد در نظر دارد با ایجاد منطقه آزاد تجاری قاره آفریقا تجارت بین کشورهای این قاره را تا ۱۵‌درصد افزایش دهد. به گزارش شین‌هوا، هنان مرسی رییس دپارتمان سیاست‌گذاری اقتصاد کلان بانک توسعه آفریقا در آدیس‌آبابا (پایتخت اتیوپی) گفت: «پیاده‌سازی منطقه آزاد تجاری قاره آفریقا می‌تواند به افزایش درآمد واقعی آفریقایی‌ها تا ۲.۸‌میلیارد دلار منجر شود.» کشورهای آفریقایی می‌توانند از طریق وضع قوانین داخلی که تعرفه‌های دوجانبه را از میان برمی‌دارد، رفع موانع غیرتجاری بر سر راه تبادل کالاها و خدمات همچنین گشودن حریم هوایی خود به روی شرکت‌های هواپیمایی آفریقایی و همچنین اجازه دادن به جابه‌جایی آزادانه افراد بین مرزهای آفریقا، به پیاده‌سازی توافق تجارت آزاد قاره آفریقا کمک کنند. روز پنج‌شنبه، اتحادیه آفریقا و ۶‌کشور دیگر توافق تجارت آزاد قاره آفریقا را تصویب خواهند کرد و به این ترتیب، تعداد کل کشورهایی که این توافق را تصویب کرده‌اند، به ۱۷‌عدد خواهد رسید. اتحادیه آفریقا اعلام کرده است دست‌کم ۲۲ کشور باید این توافق را تصویب کنند تا بزرگ‌ترین منطقه تجارت آزاد جهان شکل بگیرد.

در حال حاضر بزرگ‌ترین منطقه تجارت آزاد جهان میان ژاپن و کشورهای اتحادیه اروپا شکل گرفته است. هدف از توافقنامه‌ای که به تشکیل این منطقه منجر شد، حذف تقریبا همه عوارض گمرکی و دیگر موانع بازرگانی میان دو طرف به منظور تقویت رشد اقتصادی است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران