شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 139412 | |

گروه جهان| ژنرال جوزف ووتل فرمانده مرکز ایالات متحده اعلام کرد احتمالا عقب‌نشینی نیروهای امریکایی از سوریه طبق دستور دونالد ترامپ ظرف هفته‌های آینده آغاز می‌شود.

گروه جهان| ژنرال جوزف ووتل فرمانده مرکز ایالات متحده اعلام کرد احتمالا عقب‌نشینی نیروهای امریکایی از سوریه طبق دستور دونالد ترامپ ظرف هفته‌های آینده آغاز می‌شود. به گزارش رویترز، ووتل که بر نیروهای مستقر در خاورمیانه نظارت دارد، افزود: «ما نمی‌خواهیم نیروهایی که در خاک سوریه نیازی به آنها نیست را در آنجا نگه داریم، چراکه این نیروها عملا ماموریتی ندارند.» در عین حال او گفت که سطح‌ و شمار نیروها در عراق احتمالا به‌طور کلی ثابت خواهد ماند.

روز جمعه روزنامه وال‌استریت‌ژورنال به نقل از مقامات کنونی و سابق امریکا نوشت که ارتش این کشور در پایان ماه آوریل برای خارج کردن نیروها از سوریه آماده خواهد بود، اما بخش اعظم این نیروها اواسط ماه مارس به ایالات متحده بازمی‌گردند. یک مسوول امریکایی بر خروج نیروها در ماه آوریل تاکید کرد و گفت: «این امر خروج نیروها از پایگاه التنف در نزدیکی تلاقی مرزهای سوریه، اردن و عراق را نیز شامل می‌شود.» دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری امریکا دسامبر اعلام کرد که حدود 2هزار نیروی امریکایی مستقر در سوریه را به خانه بازمی‌گرداند و درگیری‌ها با داعش در آستانه پایان یافتن است. ووتل تاکید کرد که زمان خروج دقیق نیروها به اوضاع سوریه بستگی دارد. این در حالی است که نیروهای امریکایی عملا خارج کردن تجهیزات خود از سوریه را آغاز کرده‌اند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران