شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 139195 | |

گروه جهان| نیکولا استورجن وزیر اول اسکاتلند، عقیده دارد که بریتانیا در حال حاضر آمادگی اینکه در موعد تعیین شده اتحادیه اروپا را ترک کند، ندارد. به نوشته نشریه تایمز،

گروه جهان| نیکولا استورجن وزیر اول اسکاتلند، عقیده دارد که بریتانیا در حال حاضر آمادگی اینکه در موعد تعیین شده اتحادیه اروپا را ترک کند، ندارد. به نوشته نشریه تایمز، استورجن در سخنرانی روز دوشنبه در دانشگاه جورج تاون در واشنگتن همچنین مجددا بر تقاضایی خود مبنی بر برگزاری یک همه‌پرسی مجدد تاکید کرد و گفت که وضعیت به‌روشنی نشان می‌دهد که منافع اسکاتلند با باقی ماندن در بریتانیا به درستی تامین نخواهد شد.

در همین حال اسکای‌نیوز هم در گزارشی اعلام کرد که «نیسان ‌موتور» برنامه پیشین خود را برای ساخت مدل جدید خودروی «ایکس‌تریل» در بریتانیا لغو خواهد کرد. این تصمیم باتوجه به خروج احتمالی بریتانیا از اتحادیه‌ اروپا اتخاذ شده است. باتوجه به تردید‌هایی که درباره «برگزیت سخت» ایجاد شده، این موضوع نشان از آن دارد که شاید نیسان دید خود را به بریتانیا به عنوان یک پایگاه تولید برای محصولاتش تغییر داده است. اسکای‌نیوز همچنین اعلام کرده که نیسان قرار است در این باره بیانیه‌ای را منتشر کند. نیسان سالانه ۵۰۰‌هزار دستگاه از محصولاتش را در کارخانه ساندرلند در بریتانیا مونتاژ می‌کند. این خودروساز ژاپنی چند ماه پس از همه‌پرسی برای خروج بریتانیا از اتحادیه ‌اروپا اعلام کرد که نسل جدید خودروهای ایکس‌تریل و قشقایی را در این کارخانه خواهد ساخت. پیشتر دولت بریتانیا به نیسان وعده داده بود که شرایط مناسبی را برای فروش محصولات این خودروساز ژاپنی با وجود خروج از اتحادیه ‌اروپا ممکن سازد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران