شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 139194 | |

گروه جهان| با گذشت ۱۵ماه از زمان دستگیری ده‌ها تن از ثروتمندان و پرنفوذترین شهروندان عربستان محمد بن‌سلمان ولیعهد این کشور، عملیات مبارزه با فساد را موفقیت‌آمیز خوانده است.

گروه جهان| با گذشت ۱۵ماه از زمان دستگیری ده‌ها تن از ثروتمندان و پرنفوذترین شهروندان عربستان محمد بن‌سلمان ولیعهد این کشور، عملیات مبارزه با فساد را موفقیت‌آمیز خوانده است. به‌گزارش بلومبرگ، کمیته مبارزه با فساد اقتصادی به رهبری ولیعهد عربستان بیش از ۱۰۷میلیارد دلار دارایی شامل پول نقد، اموال غیرمنقول، شرکت‌های متعدد و اوراق بهادر از ۸۷نفر مصادره کرده است. کمیته مبارزه با فسادی اقتصادی ۳۸۱نفر را در یکسا‌ل‌ونیم گذشته احضار کرده که برخی از این میان حاضر شده‌اند با پرداخت مبالغی با دولت به مصالحه برسند. از این میان 8 نفر از پرداخت مبالغی برای رسیدن به مصالحه سرباز زده‌اند.

دولت فهرست دقیقی از دارایی‌های مصادره شده اعلام نکرده و تنها به پرداخت یک میلیارد دلاری فرمانده پیشین گارد ملی اشاره کرده است. چهار ماه پیش نیز، ولیعهد سعودی گفته بود حدود ۳۵میلیارد دلار از زندانیان مصادره شده است. اما میزان دقیق درآمد بن‌سلمان از طریق مصادره اموال این افراد به علت محرمانه نگاه‌داشتن معاملات در بازارهای مالی و مخفی نگاه داشتن ارزش دارایی‌ها قابل تایید نیست. کمیته مبارزه با فساد عربستان، نوامبر ۲۰۱۷ به دستور ولیعهد عربستان، ۱۱شاهزاده و ۳۸تن از وزیران و معاونان پیشین این کشور را دستگیر و در هتل ریتزکارلتون ریاض نگهداری کردند. محمد العمودی بازرگان و سرمایه‌دار عربستانی اتیوپی‌تبار که به جرم رشوه و فساد اقتصادی دستگیر شده بود، هفته گذشته آزاد شد. در هفته‌های گذشته عمرو الدباغ یکی از وزرای سابق و سامی باروم مدیر یکی از شرکت‌های صنایع غذایی نیز آزاد شدند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران