شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 139114 | |

گروه جهان| دموکرات‌ها که اکنون کنترل مجلس نمایندگان امریکا را برعهده دارند، در حال بررسی این موضوع هستند که کدام یک از کمیته‌های مجلس نمایندگان باید درباره روابط تجاری ترامپ با «دویچه بانک» بزرگ‌ترین بانک وام‌دهنده آلمان تحقیق کند.

گروه جهان| دموکرات‌ها که اکنون کنترل مجلس نمایندگان امریکا را برعهده دارند، در حال بررسی این موضوع هستند که کدام یک از کمیته‌های مجلس نمایندگان باید درباره روابط تجاری ترامپ با «دویچه بانک» بزرگ‌ترین بانک وام‌دهنده آلمان تحقیق کند. روابط ترامپ با این بانک موضوع بررسی‌های فزاینده ناظران مالی در امریکا بوده است. رابرت مولر مسوول پرونده احتمال مداخله روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا احتمالا احضاریه‌ای برای این بانک به‌ منظور آگاهی از روابط مالی آن با ترامپ ارسال کرده، اما کاخ سفید وجود چنین احضاریه‌ای را رد می‌کند.

بر اساس گزارش‌های جدید منتشر شده، «دویچه بانک» در سال ۲۰۱۶ درخواست افتتاح حساب از سوی دونالد ترامپ را رد کرده است. به نوشته روزنامه هندلز بلات، دویچه بانک در ماه مارس سال ۲۰۱۶ میلادی همزمان با رقابت‌های انتخاباتی در امریکا درخواستی مبنی بر افتتاح یک حساب بانکی از سوی دونالد ترامپ نامزد وقت ریاست‌جمهوری دریافت و بدون تامل این درخواست را رد کرده و توضیح داده که هدف از این سرمایه‌گذاری نامعلوم و مبهم است. سازمان ترامپ متعلق به رییس‌جمهوری امریکا، ادعای دویچه بانک بزرگ‌ترین بانک وام‌دهنده آلمان را درباره نپذیرفتن درخواست این سازمان برای دریافت وام در جریان کمپین انتخاباتی سال ۲۰۱۶ میلادی رد کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران