شماره امروز: ۵۴۷

| | |

گروه جهان| ترزا می‌ نخست‌وزیر بریتانیا‌ اعلام کرده است که برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در موعد مقرر «مصمم» است. او در یادداشتی که در روزنامه «ساندی تلگراف» منتشر شد،

گروه جهان| ترزا می‌ نخست‌وزیر بریتانیا‌ اعلام کرده است که برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در موعد مقرر «مصمم» است. او در یادداشتی که در روزنامه «ساندی تلگراف» منتشر شد، نوشته تلاش خواهد کرد تا به میز مذاکره با بروکسل بازگردد و برای بن‌بست حاضر بر سر مساله مرز ایرلند شمالی به‌دنبال یافتن «راه‌حلی عملی» است. هفته گذشته قانون‌گذاران بریتانیایی با خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بدون توافق مخالفت و بدین‌ترتیب حمایت خود را از نخست‌وزیر این کشور برای بازگشت به میز مذاکرات با سران اتحادیه اروپا اعلام کردند. ترزا می ‌از نمایندگان پارلمان بریتانیا خواسته بود تا با رای خود خط مشی مورد نظرشان را برای برگزیت را ترسیم کنند و مانع شکل‌گیری توافق نشوند. ترزا می‌نوشته: «با برنامه‌ و ایده‌های جدید مصمم به یافتن راه‌حلی هستم تا بتوانم وعده برگزیتی که مردم به آن رای دادند را عملی و از ایجاد مرزی فیزیکی بین ایرلند شمالی و جمهوری ایرلند جلوگیری کنم.» با این‌حال، سران اتحادیه اروپا بارها اعلام کرده‌اند که توافق برگزیت حاصله قابل مذاکره مجدد نیست. بریتانیا قرار است ۲۹ مارس از اتحادیه اروپا خارج شود.

در همین حال، «دیلی‌میل» از آمادگی دولت بریتانیا برای انتقال خانواده سلطنتی به بیرون از لندن در صورت شورش‌های احتمالی مرتبط با برگزیت در روز جدایی خبر داده است. این ابراز آمادگی بخشی از برنامه‌های دوران جنگ سرد در این کشور است که مجددا احیا شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران