شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 139112 | |

گروه جهان| تعطیلی بی‌سابقه 10روزه به مناسبت مراسم تاجگذاری امپراتور جدید ژاپن، سرمایه‌گذاران این کشور را نگران تعطیلی بازار و بی‌ثبات شدن واحد پول کشور کرده است.

گروه جهان| تعطیلی بی‌سابقه 10روزه به مناسبت مراسم تاجگذاری امپراتور جدید ژاپن، سرمایه‌گذاران این کشور را نگران تعطیلی بازار و بی‌ثبات شدن واحد پول کشور کرده است. به ‌نوشته روزنامه ژاپن تایمز، ناروهیتو قرار است اول مه سال جاری میلادی به عنوان امپراتور جدید ژاپن تاجگذاری کند و دولت نیز به همین مناسبت از 27 آوریل تا ششم ماه مه بازار را تعطیل اعلام کرده است. این تعطیلی، طولانی‌ترین تعطیلی بازار بورس و اوراق بهادار ژاپن در طول تاریخ این کشور است.

مراکز بزرگ مالی جهان نیز تاکنون شاهد چنین تعطیلی نبودند. پس از حملات 11 سپتامبر 2001 میلادی در نیویورک و واشنگتن، بازارهای مالی امریکا به مدت شش روز تعطیل شد. به‌گفته یاسو ساکوما، سرمایه‌گذار شرکت لیبرا و همکارانش، این تعطیلی و داد و ستد نداشتن به مدت شش روز کاری نگران‌کننده است. دیده‌بان مالی ژاپن به همه موسسات مالی اعلام کرده که درباره احتمال تلاطم در بازارهای خارجی در طول این تعطیلات هشدار دهند و به سیستم‌های خود اطمینان دهند که می‌توانند پیش و پس از تعطیلات از عهده کارها برآیند. معامله‌گران ارز در بانک‌های بزرگ ژاپن، مانند «ام‌یواف‌جی بانک»، سومیتومو میتسویی بانک و میزو بانک در روزهای تعطیل یا در منزل یا اداره کار می‌کنند. ژاپن اخیرا بزرگ‌ترین بازار تجارت آزاد جهان را به اروپا راه‌اندازی کرده است. هدف از توافق حذف کامل (97درصد) عوارض گمرکی و دیگر موانع بازرگانی میان دو طرف به منظور تقویت رشد اقتصادی است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران