شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 139029 | |

گروه جهان| کریستینا فرناندز کرچنر رییس‌جمهوری سابق آرژانتین قصد دارد در سال جاری میلادی مجددا برای ریاست‌جمهوری و رقابت با مائوریسیو ماکری رییس‌جمهوری فعلی این کشور کاندیدا شود.

گروه جهان| کریستینا فرناندز کرچنر رییس‌جمهوری سابق آرژانتین قصد دارد در سال جاری میلادی مجددا برای ریاست‌جمهوری و رقابت با مائوریسیو ماکری رییس‌جمهوری فعلی این کشور کاندیدا شود. به گفته دو منبع نزدیک به این سیاستمدار چپ‌گرا کریستینا فرناندز کرچنر قصد دارد در مبارزات انتخاباتی بر تقویت قدرت خرید مصرف‌کنندگان تمرکز کند. این مغایر با طرح‌های ریاضت اقتصادی ماکری است.

به‌گزارش رویترز، در صورتی که این کاندیداتوری تایید شود، فرناندز اولین و سرشناس‌ترین رقیب ماکری در انتخابات خواهد بود. انتظار می‌رود که ماکری هم برای دومین بار برای ریاست‌جمهوری کاندید شود، هرچند که رهبری او به‌دلیل تورم بالا در ۲۰۱۸ و وخامت وضعیت اقتصادی با انتقادات شدیدی مواجه شد. حضور ماکری و فرناندز در مبارزات انتخاباتی می‌تواند سرنوشت آینده سیاسی و اقتصادی آرژانتین را تعیین کند و مردم این کشور بین اصلاحات اقتصادی ماکری که با حمایت صندوق بین‌المللی پول صورت می‌گیرد یا بازگشت به وضعیت قبل از او، یکی را انتخاب خواهند کرد. فرناندز از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۵ آرژانتین را رهبری کرد و اکنون از مخالفان جدی ماکری است. سخنگوی حزب فرناندز اگرچه به‌صورت مستقیم کاندیداتوری او را تایید نکرده، اما گفته هر دولتی که از این حزب روی کار بیاید به‌دنبال تقویت قدرت خرید کارگران به‌منظور حمایت از بازار داخلی خواهد بود. فرناندز سال گذشته به اتهام اعطای قراردادهای دولتی به شرکت‌های ساخت‌و‌ساز تحت تعقیب قرار گرفت.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران