شماره امروز: ۵۴۷

| | |

گروه جهان| کاخ سفید در لایحه پیشنهادی خود برای بودجه 2020 در تلاش برای جبران بدهی‌های فزاینده دولتی، به جای کاهش بودجه‌های هنگفت نظامی کاهش قابل‌توجه بودجه غیرنظامی این کشور را در نظر گرفته است.

گروه جهان| کاخ سفید در لایحه پیشنهادی خود برای بودجه 2020 در تلاش برای جبران بدهی‌های فزاینده دولتی، به جای کاهش بودجه‌های هنگفت نظامی کاهش قابل‌توجه بودجه غیرنظامی این کشور را در نظر گرفته است. «لری کودلو» مدیر شورای اقتصاد ملی کاخ سفید در گفت‌وگو با شبکه فاکس بیزینس گفت: «دولت در عرض چند هفته آینده لایحه پیشنهادی خود را برای بودجه سال 2020 ارایه می‌دهد که در آن کاهش دست‌کم 5درصدی از بودجه غیرنظامی همه بخش‌ها درنظر گرفته شده است.» کسری بودجه سال گذشته امریکا 779‌میلیارد دلار بود و انتظار می‌رود که در سال جاری میلادی به 900‌میلیارد دلار برسد. اداره بودجه کنگره امریکا روز دوشنبه گفته که اگر تدابیر مالی لازم اندیشیده نشود، بدهی ملی این کشور در سال 2029‌میلادی به 93درصد و در سال 2049 به 150‌درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور می‌رسد.

جان یارموث رییس دموکرات کمیته بوجه مجلس نمایندگان امریکا، به رویترز گفته او و دیگر دموکرات‌های ارشد این مجلس در نظر دارند تا امسال با ارایه یک طرح مالی برای 10‌سال آینده، کسری بودجه سالیانه را 50‌درصد کاهش دهند. براساس قانون، دولت واشنگتن موظف است تا لایحه بودجه پیشنهادی خود را در نخستین دوشنبه از ماه فوریه ارایه دهد؛ اما بیشتر کارکنان اداره بودجه کاخ سفید در جریان تعطیلی دولت در مرخصی اجباری به سر می‌بردند .  این لایحه تا پیش از سخنرانی سالانه ترامپ در 5فوریه منتشر نخواهد شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران