شماره امروز: ۵۴۷

| | |

گروه جهان| چند هزار نفر از مردم مجارستان روز شنبه در بوداپست، پایتخت، علیه ویکتور اوربان، نخست‌وزیر این کشور تظاهرات کردند.

گروه جهان| چند هزار نفر از مردم مجارستان روز شنبه در بوداپست، پایتخت، علیه ویکتور اوربان، نخست‌وزیر این کشور تظاهرات کردند. به‌گزارش یورونیوز، معترضان در این تظاهرات پشت دست‌نوشته بزرگی حرکت می‌کردند که روی آن نوشته شده بود: «به ستوه آمده‌ایم». گروهی از تظاهرکنندگان نیز پرچم سه رنگ مجارستان یا پرچم اتحادیه اروپا را در دست داشتند. شرکت‌کنندگان در تظاهرات شنبه به تصویب قانونی اعتراض کردند که به کارفرمایان اجازه می‌دهد تا از کارمندان و کارگران بخواهند تا سالانه ۴۰۰ ساعت اضافه کاری انجام دهند. به اعتقاد برخی کارشناسان، این اعتراض‌ها فقط ضد قانون کار نیست و دیگر نارضایتی‌های مردم علیه فعالیت‎های دولت اوربان شامل گزارش‌های یک‌جانبه تلویزیون حامی دولت، محدودیت آزادی پژوهشگران و محققان و فساد در میان نمایندگان دولت و اعضای خانواده آنان را نشان می‌دهد.

ویکتور اوربان قانون جدید کار را به نفع کارگران و کارمندان ارزیابی کرده است. به گفته وی این قانون به آنها اجازه می‌دهد تا در شرایط دشوار اقتصادی بیشتر از ساعات قانونی کار کنند. از سوی دیگر نتیجه یک نظرسنجی که به تازگی منتشر شده، نشان می‌دهد که میزان حمایت از حزب حاکم در مجارستان با سه درصد کاهش به ۳۲ درصد رسیده است. با این حال حزب ویکتور اوربان از احزاب مخالف دولت محبوبیت بیشتری دارد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران