شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 137610 | |

گروه جهان| 6 هفته پس از آغاز ریاست‌جمهوری آندرس مانوئل لوپز اوبراور در مکزیک، بحران سوخت ثبات اجتماعی و اقتصادی این کشور را تهدید می‌کند. روزنامه لس‌آنجلس‌تایمز نوشته،

گروه جهان| 6 هفته پس از آغاز ریاست‌جمهوری آندرس مانوئل لوپز اوبراور در مکزیک، بحران سوخت ثبات اجتماعی و اقتصادی این کشور را تهدید می‌کند. روزنامه لس‌آنجلس‌تایمز نوشته، در پی سرقت‌های گسترده رییس‌جمهوری مکزیک اخیرا به نیروهای نظامی دستور داده تا حفاظت از خطوط سوخت‌رسانی را برعهده بگیرند. در این روند برخی از خطوط سوخت‌رسانی در مکزیک با هدف اتخاذ تدابیر لازم در جهت مقابله با سرقت‌ها بسته شده‌اند که این مساله بحران کمبود سوخت را در سراسر مکزیک ایجاد کرده است. گفته شده، کمبود سوخت موجب خشم و عصبانیت مردم مکزیک شده و این مساله موجی از نارضایتی را نسبت به عملکرد دولت تازه‌کار اوبرادور ایجاد کرده است.

لس‌آنجلس تایمز نوشته، شمار زیادی شب تا صبح را مقابل پمپ بنزین‌ها سپری می‌کنند به این امید که تانکرهای سوخت وارد این پمپ بنزین‌ها شوند. دو سال پیش هم افزایش بهای گاز در مکزیک موجب اعتراض و غارت اموال عمومی شده بود. کارشناسان تاکید کرده‌اند که ادامه این روند می‌تواند به اقتصاد ضعیف مکزیک آسیب وارد می‌کند. اوبرادور که در زمان سوگند به عنوان رییس‌جمهوری جدید مکزیک محبوبیت 65 درصدی داشت اکنون با خطر کاهش محبوبیت روبروست. وی اخیرا از مردم کشورش خواست صبور باشند و به دولت در روند مقابله جدی با سرقت گروه‌های تبهکاری از خطوط سوخت‌رسانی کمک کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران