شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 137527 | |

گروه جهان| بر اساس پیش‌بینی شرکت چندملیتی خدمات مالی و بانکی استاندارد چارترد، هفت اقتصاد از 10 اقتصاد برتر جهان در 2030، از میان بازارهای نوظهور فعلی است.

گروه جهان| بر اساس پیش‌بینی شرکت چندملیتی خدمات مالی و بانکی استاندارد چارترد، هفت اقتصاد از 10 اقتصاد برتر جهان در 2030، از میان بازارهای نوظهور فعلی است. به‌گزارش بلومبرگ، استاندارد چارترد همچنین پیش‌بینی کرد که چین بر پایه برابری قدرت خرید و تولید ناخالص داخلی در 2020 به بزرگ‌ترین اقتصاد جهان تبدیل می‌شود. هند در سال 2020 میلادی با پیشی گرفتن از امریکا، رتبه دوم و اندونزی نیز رتبه پنجم را در میان اقتصادهای برتر جهان به خود اختصاص می‌دهند. طبق پیش‌بینی استاندارد چارترد، 10 اقتصاد برتر جهان در 2030 بر پایه برابری قدرت خرید و تولید ناخالص داخلی عبارتند از: چین، هند، امریکا، اندونزی، ترکیه، برزیل، مصر، روسیه، ژاپن و آلمان.

به‌گفته اقتصاددانان استاندارد چارترد، پیش‌بینی‌های رشد بلندمدت به این اصل کلیدی گره خورده که سهم کشورهای جهان در تولید ناخالص داخلی باید با سهم جمعیت جهان همگرایی داشته باشد و برگرفته از همگرایی سرانه تولید ناخالص داخلی بین اقتصادهای پیشرفته و نوظهور باشد. طبق پیش‌بینی این اقتصاددانان، در حالی که روند رشد اقتصاد هند در دهه 2020 تا 7.8 خواهد رسید، چین رشدی تا 5 درصد را تجربه خواهد کرد. سهم آسیا در تولید ناخالص داخلی در سطح جهان که در 2018 به 28درصد رسید، احتمالا در 2030 به 35درصد می‌رسد که این برابر با سهم منطقه یورو و امریکا خواهد بود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران