شماره امروز: ۵۴۷

| | |

گروه جهان| نانسی پلوسی رییس دموکرات مجلس نمایندگان امریکا، دقایقی پس از آنکه دونالد ترامپ رییس‌جمهوری این کشور خطاب به مردم وضعیت مرزهای مکزیک را بحران انسانی و امنیتی توصیف کرد، گفت:

گروه جهان| نانسی پلوسی رییس دموکرات مجلس نمایندگان امریکا، دقایقی پس از آنکه دونالد ترامپ رییس‌جمهوری این کشور خطاب به مردم وضعیت مرزهای مکزیک را بحران انسانی و امنیتی توصیف کرد، گفت: «ترامپ باید به گروکشی از مردم پایان دهد و با بازگشایی دولت مانع تشدید بحران شود.»

به گزارش القدس العربی، پلوسی با سخنرانی در کنار چاک شومر رییس اقلیت دموکرات سنای امریکا افزود که رییس‌جمهوری از تعطیلی دولت برای بحران‌سازی و اعمال فشار بر کنگره و حذف توجه‌ها از نابسامانی دولتش استفاده می‌کند. این اظهارات پلوسی در واکنش به درخواست ترامپ از کنگره برای اختصاص بودجه پنج میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلاری برای ساخت دیوار مطرح شد. ترامپ خطاب به مخالفان دموکرات خود، آنها را مسوول تعطیلی دولت خوانده و این گروه را به مخالفت با حمایت مالی از تامین امنیت مرزهای کشور متهم کرده است. پلوسی ادامه داد: «حقیقت این است که زنان و کودکان در مرزها خطر امنیتی به شمار نمی‌روند، بلکه یک چالش انسانی هستند که با سیاست‌های سخت و ظالمانه تشدید شده است.» شومر نیز گفت: «اشباه نکن! دموکرات‌ها و رییس‌جمهوری همگی خواهان تقویت امنیت در مرزها هستند؛ اما همزمان اختلاف‌نظر عمیقی در زمینه روش کار داریم.» شومر همچنین ترامپ را متهم کرد یک بحران ساختگی ایجاد کرده است: «ترامپ دست به دامان ترس و نه واقعیت‌ها، شده است. نماد امریکا باید مجسمه آزادی باشد، نه دیواری ده متری در مرز.»

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران