شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 137280 | |

گروه جهان| اعضای شورای امنیت چهارشنبه (امروز) گرد هم می‌آیند تا گزارش تازه نماینده ویژه ملل متحد در امور یمن را بررسی کنند؛ طرف‌های درگیر در یمن، اواخر آذر ماه آتش‌بس برقرار کردند.

گروه جهان| اعضای شورای امنیت چهارشنبه (امروز) گرد هم می‌آیند تا گزارش تازه نماینده ویژه ملل متحد در امور یمن را بررسی کنند؛ طرف‌های درگیر در یمن، اواخر آذر ماه آتش‌بس برقرار کردند. به‌گزارش خبرگزاری فرانسه، مارتین گریفیتس نماینده ویژه ملل در امور یمن، به عربستان سعودی سفر کرده بود تا با مقام‌های دولت عبد ربه منصور هادی، که از حمایت ریاض برخوردار است، گفت‌وگو کند. سفر به عربستان پس از دیدار گریفیتس در صنعا با انصارالله صورت گرفته است.

طرف‌های درگیر در یمن 13 دسامبر در سوئد بر سر برپایی آتش‌بس به‌توافق رسیدند. شورای امنیت نیز قطعنامه‌ای تصویب کرده است که از جمله از خروج نیروهای درگیر از بندر حدیده حمایت می‌کند. این قطعنامه خواستار تقویت ناظران آتش‌بس در این بندر کلیدی نیز شده است. بندر حدیده در کمک‌رسانی به مردم جنگ‌زده، قحطی‌زده و در آستانه همه‌گیری بیماری‌های مرگبار در یمن، یک دروازه کلیدی به‌شمار می‌رود. سازمان ملل می‌گوید آتش‌بس به‌شکل عمده‌ای حفظ شده است. البته در هفته‌های گذشته گزارش‌هایی از درگیری‌ها و حملات در حدیده منتشر شده بود. مارتین گریفیتس و مقام‌های سازمان ملل امیدوار به نتیجه‌بخش بودن دور تازه‌ای از مذاکرات در کویت هستند؛ دیداری که قرار است اواخر ماه ژانویه برگزار شود. با این حال الجزیره به نقل از یک مقام ارشد انصارالله گفته مذاکرات تازه ممکن است در اردن برگزار شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران