شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 137194 | |

گروه جهان|سفیر روسیه در چین اعلام کرده مبادلات بازرگانی بین این کشور و چین در سال 2018 به سطح بی‌سابقه‌ای رسیده و بالغ بر 97 میلیارد و 200 میلیون دلار بوده است.

گروه جهان|سفیر روسیه در چین اعلام کرده مبادلات بازرگانی بین این کشور و چین در سال 2018 به سطح  بی‌سابقه‌ای رسیده و بالغ بر 97 میلیارد و 200 میلیون دلار بوده است. به گزارش ایرنا، «آندره دنیسوف» در جمع بندی دستاوردهای روابط دو کشور در سال 2018 افزود که این آمار نسبت به سال 2017، برابر با 27.8‌درصد رشد داشته است. به گفته سفیر روسیه، صادرات این کشور به چین در سال گذشته 44 درصد افزایش یافت و تراز تجاری دو کشور مثبت و 10 میلیارد دلار به نفع روسیه است.  دنیسوف گفت: «چین شریک اصلی تجاری روسیه است و روسیه نیز به نوبه خود شرایط لازم برای اینکه جزو 10 کشور نخست در شراکت با چین قرار بگیرد را داراست و در حال حاضر یازدهمین شریک این کشور به شمار می‌رود.» سفیر روسیه در پکن گفت که دو کشور برای افزایش سطح مبادلات بازرگانی دوجانبه تا رقم 200 میلیارد دلار برای سال 2019، برنامه‌ریزی کرده‌اند و شرایط لازم برای رسیدن به این هدف فراهم شده است.

سفیر روسیه در پکن گفت: «در ساختار اقتصادی و بازرگانی روسیه و چین، حوزه انرژی در رده نخست قرار دارد، اما این موضوع نباید مایه نگرانی دیگر کشورها شود. در دورنمای نزدیک، حوزه انرژی محرک اصلی همکاری‌های اقتصادی روسیه و چین خواهد بود. روسیه در سال 2018 موقعیت خود به‌عنوان صادر کننده اصلی نفت به چین را تثبیت کرده است.»

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران