شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 137191 | |

گروه جهان|رئیس‌جمهوری امریکا تاکید کرده از تصمیم خود برای احداث دیوار مرزی با مکزیک کوتاه نخواهد آمد. دونالد ترامپ در عین حال گفته بر اساس توافقی احتمالی با نمایندگان حزب دموکرات،

گروه جهان|رئیس‌جمهوری امریکا تاکید کرده از تصمیم خود برای احداث دیوار مرزی با مکزیک کوتاه نخواهد آمد. دونالد ترامپ در عین حال گفته بر اساس توافقی احتمالی با نمایندگان حزب دموکرات، دیوار مرزی در جنوب این کشور از جنس فولاد ساخته خواهد شد، نه بتن. پیشنهادی که دموکرات‌ها از آن استقبال نکرده‌اند.

نیویورک‌تایمز نوشته، نمایندگان دموکرات همچنین با تشدید فشارها بر ترامپ هشدار داده‌اند که لوایحی مستقلی را برای بازگشایی بخش‌های تعطیل‌شده دولت تصویب خواهند کرد. دموکرات‌ها در کنگره امریکا در اواخر سال میلادی گذشته با تصویب بودجه احداث دیوار مد نظر ترامپ موافقت نکردند و از همان زمان با تعطیلی بخشی از دولت، بن‌بست سیاسی در ایالات متحده آغاز شد. اکنون بیش از دو هفته است که صدها هزار تن از کارکنان دولت فدرال بیکار شده و حقوق دریافت نمی‌کنند. ترامپ ظاهرا این سخنان را برای خروج از بن‌بست سیاسی در کشورش ایراد کرده است. وی با این حال نسبت به نتیجه مثبت گفت‌وگوهای آتی با نمایندگان کنگره اظهار بدبینی کرده است. قرار است نمایندگان کنگره یک‌شنبه آینده با مایک پنس معاون رئیس‌جمهوری امریکا، دیدار کنند. این در حالی‌است که امیدی به پایان مناقشه نیست چرا که کاخ‌سفید به تازگی اعلام کرده تعطیلی ممکن است تا مدتی ادامه داشته باشد. کاخ سفید در عین حال گفته پیشنهاد دیوار فولادی به مثابه دادن شاخه زیتون صلح به دموکرات‌ها است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران