شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 137126 | |

گروه جهان|یک منبع فلسطینی از اقدام مصر برای احداث یک گذرگاه تجاری جدید با نوار غزه خبر داد که به دلیل محاصره 12 ساله رژیم صهیونیستی، در وضعیت بحرانی به سر می‌برد.

گروه جهان|یک منبع فلسطینی از اقدام مصر برای احداث یک گذرگاه تجاری جدید با نوار غزه خبر داد که به دلیل محاصره 12 ساله رژیم صهیونیستی، در وضعیت بحرانی به سر می‌برد. خبرگزاری فلسطینی (صفا) بدون اشاره به نام این منبع، افزود که مصر، ظرف چند هفته آینده این گذرگاه را احداث خواهد کرد. این منبع گفته: «یک سالن بزرگ جلوی این گذرگاه احداث می‌شود که با توجه به گسترش تدریجی واردات کالا از مصر به نوار غزه، وجود چنین سالنی برای بارگیری کالاهای وارداتی به غزه ضروری است. قاهره همچنین روند توسعه بخش‌هایی از گذرگاه رفح و احداث برخی سالن‌ها و آماده‌سازی برای تسهیل ورود و خروج مسافران را آغاز خواهد کرد.» این منبع فلسطینی تاکید کرده که این اقدامات مصر ارتباطی با تثبیت آتش‌بس میان اسرائیل و گروه‌های فلسطینی ندارد و قاهره برای کاهش مشکلات مردم غزه این تصمیم را گرفته است.

مصر از نیمه سال میلادی گذشته پنج روز در هفته گذرگاه رفح را به روی فلسطینیان غزه باز کرده است. رژیم صهیونیستی با محاصره مردم غزه، این منطقه را به بزرگ‌ترین زندان جهان تبدیل کرده است. این رژیم از سال 2007 محاصره باریکه غزه را تشدید کرده و از ورود تجهیزات و محموله‌های سوخت و کالاهای اساسی به این منطقه پرجمعیت ممانعت می‌کند. اوضاع وخیم غزه زنگ خطر را در مورد بروز یک فاجعه انسانی به صدا در آورده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران