شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 136965 | |

گروه جهان| دهلی‌نو اظهارات تمسخرآمیز رییس‌جمهور امریکا درباره نارندرا مودی نخست‌وزیر هند، را محکوم و اعلام کرد دهلی ۳ میلیارد دلار کمک عمرانی در اختیار این کشور جنگ‌زده قرار داده است.

گروه جهان| دهلی‌نو اظهارات تمسخرآمیز رییس‌جمهور امریکا درباره نارندرا مودی نخست‌وزیر هند، را محکوم و اعلام کرد دهلی ۳ میلیارد دلار کمک عمرانی در اختیار این کشور جنگ‌زده قرار داده است. به‌گزارش یورونیوز، ترامپ گفته بود: «با هند و نخست‌وزیر مودی رابطه خوبی دارم، اما او مدام به من می‌گوید که یک کتابخانه در افغانستان ساخته است. یک کتابخانه. او هر بار می‌گوید و من هم هر بار باید از او به خاطر همین یک کتابخانه از او تشکر کنم. نمی‌دانم این یک کتابخانه چه مشکلی از کشور جنگ‌زده افغانستان دوا می‌کند.» در واکنش به این اظهارات ترامپ دولت هند در بیانیه‌ای مدعی شده بیش از ۳میلیارد دلار هزینه عمرانی در اختیار افغانستان قرار داده است و دهلی‌نو به عنوان یک شریک عمرانی نقش مهمی در پیشرفت افغانستان ایفا می‌کند و هدف از این پروژه‌ها بهبود ملموس سطح زندگی مردم این کشور است.

هند در این بیانیه گفته نقش مهم و ویژه‌ای در بهبود اوضاع مردم افغانستان و بالاتر بردن سطح زندگی آنها ایفا می‌کند. در بخش دیگری از این بیانیه، دولت هند کمک‌های این کشور به افغانستان فهرست شده است: «کمک‌های دهلی‌نو شامل ساخت یک جاده ۲۱۸ کیلومتری، یک سد برای آبیاری مزارع و آموزش بیش از سه هزار و ۵۰۰ افغان در هند است. هند همچنین ۱.۱ میلیون تن گندم در اختیار افغانستان قرار داده و یک بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی کودکان را ساخته و نوسازی کرده است.»

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران