شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 136963 | |

گروه جهان|یکی از کشتی‌های ارتش سلطنتی بریتانیا برای کنترل عبور و مرور مهاجران غیرقانونی در کانال مانش ماموریت خود را آغاز کرده است. به‌گزارش خبرگزاری فرانسه،

گروه جهان|یکی از کشتی‌های ارتش سلطنتی بریتانیا برای کنترل عبور و مرور مهاجران غیرقانونی در کانال مانش ماموریت خود را آغاز کرده است. به‌گزارش خبرگزاری فرانسه، وزیر کشور خواستار حضور این کشتی سلطنتی در کانال مانش شده است. ساجد جاوید وزیر کشور دولت محافظه‌کار بریتانیا از وزیر دفاع خواسته تا برای مقابله با تشدید بی‌سابقه حضور مهاجران غیرقانونی در کانال مانش از کشتی «اچ‌ام‌اس مرسری» از ارتش سلطنتی استفاده کند. یک مقام ارتش بریتانیا گفته نیروهای ارتش سلطنتی می‌توانند به‌دلیل تجربیات خود به نیروهای گارد ساحلی و پلیس بریتانیا کمک ویژه‌ای کنند.

چهارشنبه پلیس بریتانیا دو نفر را در ارتباط با انتقال غیرقانونی مهاجران به بریتانیا از طریق کانال مانش در شهر منچستر بازداشت کرده است. وزیر کشور بریتانیا هفته گذشته اتفاقات اخیر در کانال مانش را یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیشروی دولت این کشور خوانده است. به‌گفته جاوید، در سه ماه گذشته ۵۳۹ مهاجر غیرقانونی اقدام به عبور از کانال مانش برای ورود به خاک بریتانیا کرده‌اند. شمار این دسته از پناهحویان در ماه دسامبر گذشته ۲۳۰ نفر بوده است. بر اساس گزارش کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان، در ۲۰۱۸ میلادی ۲ هزار و ۲۶۲ پناهجو تنها در دریای مدیترانه جان خود را از دست داده‌ یا ناپدید شده‌اند. در این سال بیش از ۳ هزار و صد نفر در مدیترانه جان باخته بودند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران