شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 136698 | |

گروه جهان| رهبر کره‌شمالی به‌طور رسمی اعلام کرده که قرار است ۲۰۱۹ به کره‌جنوبی سفر کند. تا چندی پیش چنین اقدامی از طرف رهبر کره‌شمالی تصورناپذیر بود.

گروه جهان| رهبر کره‌شمالی به‌طور رسمی اعلام کرده که قرار است ۲۰۱۹ به کره‌جنوبی سفر کند. تا چندی پیش چنین اقدامی از طرف رهبر کره‌شمالی تصورناپذیر بود. به‌گزارش دویچه‌وله،‌ کیم جونگ اون این خبر را در نامه‌ای به مون جائه‌این رییس‌جمهوری کره‌جنوبی، به مناسبت سال نو میلادی اعلام کرده و سفرش را به کره‌جنوبی برای دموکراتیزه شدن شبه‌جزیره کره مفید دانسته است.

رهبر کره‌شمالی در نامه‌اش ابراز تاسف کرده است که نتوانسته در سال ۲۰۱۸ به کره‌جنوبی سفر کند. او اما همزمان بر عزم قوی خود برای سفر در سال آینده تاکید کرده است. کیم جونگ اون همچنین در این نامه نوشته تصمیم دارد در سال ۲۰۱۹ چندین بار با مون جائه‌این رییس جمهوری کره‌جنوبی، دیدار کند. رییس‌جمهوری کره‌جنوبی سپتامبر ۲۰۱۸ به پیونگ‌یانگ رفت و در نشست سران چند کشور شرکت کرد. آن زمان نیز اعلام شد که کیم جونگ اون در نزدیک‌ترین زمان ممکن به کره‌جنوبی سفر خواهد کرد. در صورت تحقق، این نخستین سفر رهبر کره‌شمالی به پایتخت کره‌جنوبی خواهد بود. رییس‌جمهوری کره‌جنوبی امیدوار است که این دیدارها بتوانند دست‌یابی به توافقی برای پایان برنامه‌های اتمی کره‌شمالی منجر شوند. رهبران دو کشور 2018 میلادی سه‌بار با یکدیگر ملاقات کردند. این دیدارها به‌طور محسوسی به عادی‌تر شدن روابط دوکشور کمک کرد. کره‌شمالی و جنوبی هنوز در شرایط جنگ با یکدیگر هستند. جنگ کره در سال ۱۹۵۳میلادی با اعلام یک آتش‌بس پایان یافت، اما معاهده صلحی میان دوکشور هنوز امضا نشده است.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران