شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 135012 | |

گروه جهان| مجله امریکایی «فوربس» فهرست یکصد زن قدرتمند جهان در سال ۲۰۱۸ را به روال هر سال خود منتشر کرد که نام آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، در صدر آن به چشم می‌خورد.

گروه جهان| مجله امریکایی «فوربس» فهرست یکصد زن قدرتمند جهان در سال ۲۰۱۸ را به روال هر سال خود منتشر کرد که نام آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، در صدر آن به چشم می‌خورد. در این فهرست نام‌ ترزا می، صدراعظم بریتانیا، کریستین لاگارد، رییس فرانسوی صندوق بین‌المللی پول، ماری بارا، مدیرعامل شرکت خودروسازی امریکایی جنرال موتورز، و ابیگل جانسون، مدیرعامل شرکت امریکایی سرمایه‌گذاری فیدلیتی، در رتبه‌های دو تا پنج قرار دارند. در رتبه‌های شش تا ده نیز نام‌ها به این ترتیب هستند: ملیندا گیتس، بنیان‌گذار بنیاد بیل؛ سوزان وویچیتسکی، مدیرعامل یوتیوب؛ آنا پاتریشیا بوتین، بانکدار اسپانیایی؛ مریلین هیوسن، مدیرعامل شرکت امریکایی هوا فضا و تجهیزات نظامی لاکهید مارتین؛ و جینی رومتی، مدیرعامل شرکت آی‌بی‌ام.

آنگلا مرکل برای هشتمین سال پیاپی است که به عنوان قدرتمندترین زن جهان از نگاه مجله فوربس انتخاب می‌شود.

مرکل اگرچه به تازگی از رهبری حزب اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان کناره‌گیری و اعلام کرده که قصد کاندیداتوری دوباره در انتخابات سال ۲۰۲۱ را ندارد، اما به نوشته فوربس، رهبری او در مهم‌ترین قدرت اقتصادی اروپا او را عملا به عالی‌ترین رهبر زن جهان آزاد تبدیل کرده است. آنگلا مرکل از سال ۲۰۰۵ صدراعظم آلمان است و در مجموع برای چهار دوره این مقام را در اختیار داشته است که یک رکورد در آلمان محسوب می‌شود. از نظر فوربس، او با قدرت و صلابتی که در رهبری اقتصادی و سیاسی اروپا نشان داده، می‌تواند در آینده نیز به کم شدن شکاف‌ها در اتحادیه اروپا کمک کند تا این اتحادیه به سمت یکپارچگی بیشتر پیش برود.  در فهرست فوربس، ملکه بریتانیا رتبه بیست‌وسوم را به خود اختصاص داده است و در 92 سالگی، مسن‌ترین فرد در این فهرست به شمار می‌رود. بلافاصله پس از او نام ایوانکا ترامپ، دختر رییس‌جمهوری امریکا، به چشم می‌خورد. از خاورمیانه نام سه زن در این فهرست دیده می‌شود که دو نفر از آنها اهل عربستان سعودی هستند و سومی هم اهل امارات متحده عربی است: هر سه زن در حوزه اقتصادی فعالیت دارند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران