شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 134858 | |

گروه جهان| رجب طیب اردوغان رییس‌جمهوری ترکیه، گفته که اگر فرصت می‌شد با همه ادله موجود در ارتباط با قتل جمال خاشقجی روزنامه‌نگار سعودی در مقابل محمد بن سلمان ولیعهد سعودی می‌ایستاد. به گزارش الجزیره،

گروه جهان| رجب طیب اردوغان رییس‌جمهوری ترکیه، گفته که اگر فرصت می‌شد با همه ادله موجود در ارتباط با قتل جمال خاشقجی روزنامه‌نگار سعودی در مقابل محمد بن سلمان ولیعهد سعودی می‌ایستاد. به گزارش الجزیره، اردوغان مواضع خود علیه ولیعهد سعودی را تندتر کرده و از آمادگی برای غافلگیری و مواجهه با ولیعهد سعودی در ارتباط با قتل روزنامه‌نگار منتقد سعودی سخن گفته است. او در جریان سفرش به ونزوئلا به خبرنگاران گفت: «اگر به من فرصت داده می‌شد تا در جریان نشست سران گروه ۲۰ به محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان درباره قتل جمال خاشقجی پاسخ بدهم، بی‌هیچ تردیدی با همه اسناد و مدارک با او مواجه می‌شدم. ما مجددا سوالات درباره اینکه چه کسی دستور قتل خاشقجی را داده و همچنین مکان جسدش و همدست محلی را از عربستان پرسیدیم.» او افزود: «هدف پنهان‌کاری تیم ترور درباره اطلاعات مربوط به این قتل حمایت از کسی است که دستور قتل را داده. ما این پرونده را پیگیری خواهیم کرد و اگر لازم شود به سازمان ملل مراجعه می‌کنیم. منتظر نتایج بازرسی مکانی در شهر یالوا در جنوب استانبول هستیم. احتمالا در اماکن دیگر نیز بازرسی صورت می‌گیرد.»

اردوغان در عین حال گفت که همچنان تلاش می‌کند تا روابط دوجانبه ترکیه و عربستان به خاطر این پرونده خدشه‌دار نشود و تمامی جزئیات و ابعاد این جنایت و آمر این قتل هم کشف شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران