شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 133347 | |

گروه جهان|وزیر ترابری بریتانیا در اعتراض به سیاست پیشنهادی ترزا می‌برای جدایی از اتحادیه اروپا از سمت خود استعفا کرد. به‌گزارش یورونیوز،

گروه جهان|وزیر ترابری بریتانیا در اعتراض به سیاست پیشنهادی ترزا می‌برای جدایی از اتحادیه اروپا از سمت خود استعفا کرد. به‌گزارش یورونیوز، جو جانسون که برادر بوریس جانسون، وزیر سابق امور خارجه بریتانیاست، گفته که در اعتراض به طرح پیشنهادی نخست‌وزیر برای برگزیت از سمت خود در کابینه ترزا می‌کناره‌گیری کرده است. او در بیانیه‌ای که روز جمعه برای اعلام استعفای خود منتشر کرد، نوشت: «بریتانیای کبیر در آستانه بزرگ‌ترین بحران از زمان جنگ جهانی دوم تا کنون قرار گرفته است. با توجه به این واقعیت که برگزیت از آن چه زمانی وعده داده شده بود بسیار دور شده است، حرکت دموکراتیکی که اکنون می‌توان انجام داد آن است که بگذاریم حرف آخر را مردم بزنند.» این سیاستمدار بریتانیایی همچنین با «اشتباه» خواندن خروج از اتحادیه اروپا، برگزاری همه‌پرسی دیگری برای برگزیت را خواستار شد. با آنکه برادر جو جانسون، یعنی بوریس یکی از پیشگامان کارزار خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بود، خود او در همه‌پرسی سال ۲۰۱۶ به ماندن کشورش در اتحادیه اروپا رای داد.

طبق برنامه‌ریزی‌های قبلی قرار است بریتانیا در پایان ماه مارس 2019 بطور رسمی از بلوک اروپایی جدا شود. اما لیام فاکس وزیر تجارت بریتانیا شنبه گفت که این کشور احتمالا نمی‌تواند درباره برگزیت با اتحادیه اروپا به توافق برسد. او گفت: «پایان دشواری را برای مذاکرات شاهد خواهیم بود.»

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران