شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 133185 | |

گروه جهان|صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) اعلام کرد در کشور جنگ‌زده یمن هر ۱۰ دقیقه یک کودک به دلیل بیماری‌های اجتناب‌پذیر می‌میرد.

گروه جهان|صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) اعلام کرد در کشور جنگ‌زده یمن هر ۱۰ دقیقه یک کودک به دلیل بیماری‌های اجتناب‌پذیر می‌میرد. سوء‌تغذیه و کمبود امکانات پزشکی زندگی بسیاری از کودکان یمنی را به خطر انداخته است.

به گزارش دویچه‌وله، گیرت کاپلار، رییس بخش خاورمیانه و شمال آفریقا در یونیسف، درباره شرایط کودکان در یمن گفت درگیری‌های نظامی و شرایط اقتصادی بسیار نامناسب در این کشور، پوشش واکسیناسیون کودکان در یمن را که پیش از جنگ داخلی نیز ناکافی بود، به وضعیت خطرناکی تبدیل کرده است. او در یک مصاحبه مطبوعاتی در امان، پایتخت اردن، افزود که بیماری‌هایی چون دیفتری و سرخک در میان کودکان یمنی افزایش یافته‌ است.  ۱۱ میلیون از مجموع ۱۵ میلیون کودک یمنی (۸۰ درصد) به کمک‌های انسان‌دوستانه جهانی نیاز دارند و یک میلیون و ۸۰۰ هزار کودک در این کشور که فقیرترین کشور شبه‌جزیره عربستان است، گرسنه‌اند و از این تعداد ۴۰۰ هزار کودک با خطر مرگ می‌جنگند. آب آشامیدنی و مواد غذایی اصلی شهروندان کمیاب شده است و اگرچه به گفته گیرت کاپلار، در این کشور سبزی و میوه وجود دارد، اما بسیاری از خانوارها قدرت مالی برای خرید ندارند. سازمان ملل متحد اعلام کرده از بهار ۲۰۱۵ که نیروهای ائتلافی به رهبری عربستان سعودی به یمن آغاز شده، تاکنون حدود ۱۰هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند که بسیاری از آنها غیرنظامی بوده‌اند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران