شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 132520 | |

گروه جهان| یکی از مقامات سازمان پیمانآتلانتیک شمالی (ناتو) اعلام کرد نشست شورای روسیه-ناتو 31 اکتبر امسال (چهارشنبه) برگزار می‌شود. به گزارش اسپوتنیک،

گروه جهان| یکی از مقامات سازمان پیمانآتلانتیک شمالی (ناتو) اعلام کرد نشست شورای روسیه-ناتو 31 اکتبر امسال (چهارشنبه) برگزار می‌شود. به گزارش اسپوتنیک، این مقام ناتو گفته این نشست بخشی از رویکرد دوگانه ناتو درباره دفاع قوی و مذاکره‌ معنادار با روسیه به شمار می‌آید و هشتمین نشست اینچنینی در دو سال گذشته است. او افزود ناتو شورای روسیه-ناتو را فرمت مهمی برای مذاکره می‌داند و با وجود تعلیق همکاری با روسیه بر سر مساله «دخالت» این کشور در امور اوکراین و اختلافات بر سر پیوستن کریمه به خاک روسیه، هرگز این مذاکرات را متوقف نکرده است و نمی‌کند. الکساندر گروشکو معاون وزیر خارجه روسیه هم جمعه اعلام کرد که کشورش به‌دنبال بسط قراردادهای نظامی در داخل شورای روسیه-ناتو است. او گفت برای اجتناب از رخدادهای نظامی باید مکانیزم‌هایی در نظر گرفته شود.

این در حالی است که ناتو بزرگ‌ترین رزمایش خود از زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی را با مشارکت ده‌ها هزار نیرو آغاز کرده که با انتقاد دولت روسیه مواجه شده است. مناسبات ناتو و روسیه در سال‌های اخیر به دلیل تحولات اوکراین تنش‌آمیز بوده است. یکی دیگر از عوامل تنش هم استقرار سامانه‌های موشکی روسیه در نزدیکی مرزهای کشورهای اروپایی است. ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو در آستانه این رزمایش گفت: «وضعیت امنیتی اروپا در سال‌های اخیر بدتر شده و ناتو با برگزاری این رزمایش، انطباق خود با شرایط جدید را به نمایش می‌گذارد.»

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران