شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 131605 | |

گروه جهان| سفر جان بولتون مشاور امنیتی رییس‌جمهوری امریکا به روسیه و سه کشور قفقاز جنوبی شامل جمهوری آذربایجان، ارمنستان و گرجستان، روز 20 اکتبر (برابر با 28 مهر ماه) آغاز می‌شود.

گروه جهان| سفر جان بولتون مشاور امنیتی رییس‌جمهوری امریکا به روسیه و سه کشور قفقاز جنوبی شامل جمهوری آذربایجان، ارمنستان و گرجستان، روز 20 اکتبر (برابر با 28 مهر ماه) آغاز می‌شود. به گزارش پایگاه خبری «رپورت»، بولتون در صفحه خود در توئیتر نوشت: « روز 20 اکتبر با هدف ترویج منافع امریکا در برخی مسائل امنیتی و دیدار با مقامات بلندپایه روسیه، جمهوری آذربایجان، ارمنستان و گرجستان به این منطقه سفر خواهم کرد. هدفم از سفر به روسیه ادامه مذاکرات درباره روابط امریکا و روسیه است؛ اختلاف‌نظرهایی وجود دارد و ما می‌توانیم به پیشرفت دست یابیم. در جریان سفر به جمهوری آذربایجان، ارمنستان و گرجستان اهمیت نقش ژئوپولتیک این کشورها و روابط با ایران، روسیه و ترکیه به عنوان دولت‌های ضامن حل بحران سوریه را بررسی خواهم کرد.»

وزارت خارجه گرجستان نیز در واکنش به گزارش‌ها درباره سفر قریب‌الوقوع جان بولتون به منطقه، آن را گام دیگری در راستای تعمیق همکاری‌های راهبردی بین دو کشور عنوان کرد. وزارت خارجه گرجستان اعلام کرد، سفر بولتون نشان می‌دهد امور امنیتی گرجستان و قفقاز جنوبی به عنوان مسائلی مهم در دستور کار دولت امریکا قرار دارد. وزارت خارجه گرجستان افزود، در دیدار مشاور امنیتی رییس‌جمهوری امریکا با مقامات گرجستان روابط دو جانبه در زمینه‌های نظامی و امنیتی و نیز چشم‌انداز امضای توافقنامه تجارت آزاد بین دو کشور بررسی می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران