شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 131517 | |

گروه جهان|رییس بانک مرکزی لیبی درباره تاثیر جنگ و درگیری‌های داخلی بر اقتصاد این کشور گفته، این درگیری‌ها سالانه دستکم 48.6 میلیارد دلار به اقتصاد لیبی زیان وارد کرده است.

گروه جهان|رییس بانک مرکزی لیبی درباره تاثیر جنگ و درگیری‌های داخلی بر اقتصاد این کشور گفته، این درگیری‌ها سالانه دستکم 48.6 میلیارد دلار به اقتصاد لیبی زیان وارد کرده است. به گزارش الوسط، الصدیق الکبیر گفته چالش‌های کنونی لیبی به‌دلیل شرایط سیاسی، اقتصادی و امنیتی حاکم بر کشور از 2011 است و از سوی دیگر بازارهای جهانی و کاهش قیمت نفت نیز در این امر بی اثر نبوده است. رییس بانک مرکزی لیبی گفته شرایط امنیتی و سیاسی بر اقتصاد کشور تاثیر منفی گذاشته و باعث ایجاد مشکلات زیادی شده است.

الکبیر درباره درآمدهای دولتی لیبی که اقتصادی کاملا وابسته به نفت دارد هم گفته در سال 2012 درآمدهای دولت 53.2 میلیارد دلار بود اما این رقم در سال 2016 به 4.6 میلیارد دلار رسید زیرا از سال 2013، تولید نفت در لیبی به‌دلیل درگیری‌های مسلحانه و به‌دلایل سیاسی کاهش قابل توجهی یافت و بسیاری از تاسیسات نفتی تعطیل شد و پس از آن نیز در سال 2014 قیمت نفت در بازارهای جهانی کاهش یافت. رییس بانک مرکزی لیبی، اختلافات سیاسی را یکی دیگر از عوامل فروپاشی موسسات مالی و اقتصادی این کشور دانسته و گفته این امر بر زندگی مردم تاثیر زیادی داشته و مردم با کمبود کالاها و بحران نقدینگی و تورم مواجه بوده‌اند. لیبی از زمان سرنگونی نظام معمر قذافی در 2011 با مشکل هرج و مرج و بی ثباتی روبه رو است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران