شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 131441 | |

گروه جهان| رییس‌جمهوری امریکا اعلام کرد دیدار بعدی‌اش با رهبری کره‌شمالی تا پس از انتخابات کنگره که قرار است ماه آتی میلادی برگزار شود، انجام نمی‌گیرد.

گروه جهان| رییس‌جمهوری امریکا اعلام کرد دیدار بعدی‌اش با رهبری کره‌شمالی تا پس از انتخابات کنگره که قرار است ماه آتی میلادی برگزار شود، انجام نمی‌گیرد. به گزارش واشنگتن‌پست، دونالد ترامپ گفته: «در حال حاضر نمی‌توانم برای دیدار با کیم جونگ اون رهبری کره شمالی، امریکا را ترک کنم چرا که کمپین‌های مربوط به انتخابات کنگره مرا مشغول کرده و نمی‌توانم برنامه‌ریزی برای دیدار با رهبری کره‌شمالی داشته باشم.»

ترامپ اخیرا چهار کمپین را برای کاندیداهای جمهوری‌خواه در سراسر امریکا برگزار کرد و چهار مورد دیگر نیز پیش‌رو دارد. ترامپ گفته کارمندانش به دنبال سه یا چهار موقعیت مناسب برای برگزاری دیدار با رهبری کره‌شمالی هستند و گفت که کره‌شمالی در حال تبدیل شدن به یک کشور بسیار موفق است. رییس‌جمهوری امریکا همچنین گفته: «به نظرم کره‌شمالی از لحاظ اقتصادی رو به موفقیت می‌رود و می‌خواهم این مسیر ادامه پیدا کند.» روابط بین واشنگتن و پیونگ یانگ به‌شدت در ماه‌های اخیر فرازونشیب داشته است. مایک پمپئو وزیر خارجه امریکا جولای به کره‌شمالی سفر کرد اما این سفر با اتهاماتی علیه امریکا پایان یافت و سفر اوت پمپئو به کره‌شمالی از سوی ترامپ عمدا لغو شد با این حال اوضاع بین دو کشور در روزهای اخیر رو به بهبودی گذاشته است. ترامپ و رهبر کره‌شمالی اوایل سال جاری میلادی در سنگاپور دیدار کرده و هدف از این دیدار رسیدن به توافق برای خلع سلاح اتمی برای کره‌شمالی بود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران