شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 130834 | |

گروه جهان| بوریس جانسون به برخی از اعضای ارشد حزب محافظه‌کار اعلام کرده است که در صورت رسیدن به نخست وزیری، برگزیت را دست‌کم شش ماه به تعویق خواهد انداخت

گروه جهان| بوریس جانسون به برخی از اعضای ارشد حزب محافظه‌کار اعلام کرده است که در صورت رسیدن به نخست وزیری، برگزیت را دست‌کم شش ماه به تعویق خواهد انداخت. به گزارش رویترز، بوریس جانسون وزیر پیشین امور خارجه بریتانیایی برنامه رهبری احتمالی خود بر حزب محافظه‌کار را برای برخی از وزرا در کابینه ترزا می‌نخست‌وزیر کنونی تشریح کرده و گفته است که می‌خواهد از یک وقفه در روند برگزیت استفاده کند و سپس مذاکرات جدایی از اتحادیه اروپا را از نو آغاز کند. چندی پیش بوریس جانسون در اعتراض به روند مذاکرات برگزیت با استعفا از ریاست وزارت خارجه از کابینه ترزا می‌خارج شد.

نارضایتی‌ها از ترزا می‌با نزدیک شدن به زمان خروج این کشور از اتحادیه اروپا که قرار است در پایان ماه مارس ۲۰۱۹ صورت بگیرد، افزایش یافته است. نخست‌وزیر بریتانیا بر تصویب طرح خود برای خروج از اتحادیه اروپا و روابط آتی تجاری موسوم به طرح چکرز در پارلمان تاکید دارد، اما یک سری از هم‌حزبی‌های او با این برنامه موافق نیستند و بدین ترتیب، او باید به رای مثبت قانون‌گذاران اپوزیسیون از حزب کارگر امید ببندد که آنها هم چندان تمایلی به تصویب این طرح نشان نداده‌اند.

ترزا می‌تاکید دارد که بدون این توافق هم حاضر است از اتحادیه اروپا خارج شود تا به رای مردم بریتانیا احترام بگذارد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران