شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 130668 | |

گروه جهان| نماینده دولت کره‌شمالی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد ‌گفت «امکان ندارد» تا زمان پابرجایی تحریم‌های امریکا، به خلع سلاح هسته‌ای تن دهد.

گروه جهان| نماینده دولت کره‌شمالی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد ‌گفت «امکان ندارد» تا زمان پابرجایی تحریم‌های امریکا، به خلع سلاح هسته‌ای تن دهد. به گزارش بی‌بی‌سی، ری یونگ‌هو وزیرخارجه کره‌شمالی افزود خودداری امریکا از لغو تحریم‌ها علیه کشورش موجب افزایش بی‌اعتمادی خواهد شد. پیونگ‌یانگ بارها از سازمان ملل متحد و امریکا خواسته تحریم‌های این کشور را رفع کنند؛ درخواستی که چین و روسیه هم از آن حمایت می‌کنند. اما امریکا می‌گوید تحریم‌ها باید تا زمان غیرهسته‌ای شدن کامل کره‌شمالی باقی بمانند.

دونالد ترامپ رییس‌جمهوری امریکا، و کیم جونگ اون رهبر کره‌شمالی، ماه ژوئن گذشته در دیداری تاریخی در سنگاپور دیدار و بر سر حرکت در جهت غیرهسته‌ای شدن شبه جزیره کره توافق کردند. وزیر خارجه کره‌شمالی در حالی که تعهد به بیانیه نشست مزبور را خواستار شد، گفت که امریکا بر سیاست «اول غیرهسته‌ای شدن» تاکید دارد که همراه با «تشدید سطح تحریم‌ها» است. او در مجمع عمومی سازمان ملل افزود: « این بن‌بست اخیر ناشی از آن است که امریکا تقاضاهای جبری دارد که مانع از اعتمادسازی می‌شود و بدین‌ترتیب اطمینانی به تضمین امنیت ملی ما وجود نخواهد داشت و امکان ندارد ما یک طرفه به خلع سلاح تن بدهیم.» او همچنین تاکید کرد: «تصور اینکه تحریم‌ها ما را به زانو در خواهند آورد، تنها یک رویای واهی است در ذهن کسانی است که ما را نادیده می‌گیرند.»

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران