شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 130577 | |

گروه جهان| وزیر اقتصاد مکزیک گفته امریکا و کانادا در تلاشند تا بر اختلاف‌ها بر سر قرارداد تجارت آزاد امریکای شمالی (نفتا) فائق آیند و احتمالا بزودی به توافق می‌رسند.

گروه جهان|  وزیر اقتصاد مکزیک گفته امریکا و کانادا در تلاشند تا بر اختلاف‌ها بر سر قرارداد تجارت آزاد امریکای شمالی (نفتا) فائق آیند و احتمالا بزودی به توافق می‌رسند. به‌ گزارش خبرگزاری فرانسه، ایلدفونسو گوجاردو، وزیر اقتصاد مکزیک، در سنای این کشور اعلام کرد که واشنگتن و اوتاوا در میانه آخرین و «جدی‌ترین» تلاش‌ها برای فائق آمدن بر اختلاف‌هایشان هستند. او افزود: «برای نخستین‌ مرتبه شاهد آن هستیم که دو طرف به شکلی جدی سعی می‌کنند به نتیجه برسند. در ۴۸ ساعت آینده درخواهیم یافت که آیا به توافقی سه‌جانبه دست می‌یابیم یا خیر.»

گوجاردو، مذاکره‌کننده ارشد مکزیک برای توافق «نفتا۲»، تاکید کرد که اگر دو طرف نتوانند در موعد مقرر به توافق دست یابند، همچنان امکان دستیابی به توافقی سه‌جانبه بر سر تجارت در امریکای شمالی در آینده وجود دارد. آندرس مانوئل لوپز اورادور، رییس‌جمهوری جدید مکزیک که در چند هفته آینده قدرت را در دست خواهد گرفت، با اشاره به مذاکرات خود با کانادا گفته: «فرصتی برای پیوستن کانادا به قرارداد تجارت آزاد امریکای شمالی موسوم به نفتا و همراه شدن این کشور با مکزیک و امریکا وجود دارد.» چند هفته پیش مکزیک و امریکا به کلیات توافق درباره تجدیدنظر قرارداد نفتا دست یافتند، اما هنوز توافقی بین کانادا و این دو کشور حاصل نشده است.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران