شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 130493 | |

گروه جهان| رییس‌جمهوری ونزوئلا در جریان سخنرانی‌ در مجمع عمومی سازمان ملل گفت آماده است تا با دونالد ترامپ رییس‌جمهوری امریکا در خصوص اختلافات بین دو کشور مذاکره کند.

گروه جهان|  رییس‌جمهوری ونزوئلا در جریان سخنرانی‌ در مجمع عمومی سازمان ملل گفت آماده است تا با دونالد ترامپ رییس‌جمهوری امریکا در خصوص اختلافات بین دو کشور مذاکره کند.

به گزارش اسپوتنیک، مادورو در حالی که تحریم‌های اقتصادی اعمال شده از سوی امریکا علیه کشورش را غیرقانونی می‌خواند، گفت: «این یک آزار اقتصادی برای ما بوده است. ما قادر نیستیم از ارز بین‌المللی دلار استفاده کنیم. این یک آزار و اذیت تجاری و اقتصادی برای ونزوئلا بوده است.» او افزود: «همزمان که ونزوئلا به دفع تهدیدات و دستورات از جانب الیگارشی‌های اقتصادی در واشنگتن ادامه می‌دهد، رسانه‌های بزرگ امریکایی از جمله نیویورک تایمز، واشنگتن پست و مجله تایم از آماده شدن توطئه‌های کودتا برای سرنگونی دولت کاراکاس گزارش داده‌اند؛ دولتی که به صورت دموکراتیک انتخاب شده است.» ترامپ پیشتر در ترغیب ارتش ونزوئلا به کودتا گفته بود: «اگر ارتش تصمیم بگیرد، دولت مادورو به سرعت سرنگون خواهد شد.» مادورو در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: «دونالد ترامپ و من قطعا اختلاف‌نظرهایی داریم و همین موضوع است که ما را ملزم می‌سازد تا درباره‌ آنها به مذاکره بنشینیم. من آماده‌ام تا با یک برنامه باز و در خصوص هر چیزی که ترامپ می‌خواهد، با او مذاکره کنم.» وزارت خزانه‌داری امریکا دور جدیدی از تحریم‌ها را علیه ونزوئلا اعمال و همسر مادورو و چند نفر دیگر از مقامات مهم کابینه او را به فهرست افراد تحریم شده افزوده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران