شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 130329 | |

گروه جهان| وزرای کابینه ترزا می‌ نخست‌‌وزیر بریتانیا، بر سر اجرای طرحی به توافق رسیدند تا پس از برگزیت،

گروه جهان| وزرای کابینه ترزا می‌ نخست‌‌وزیر بریتانیا، بر سر اجرای طرحی به توافق رسیدند تا پس از برگزیت، تنها مهاجران دارای مهارت بالا در این کشور پذیرفته شوند و هیچ اولویتی نیز برای نیروی کار اتحادیه اروپا در نظر گرفته نشود. به گزارش یورونیوز، با توجه به نگرانی‌های شرکت‌های بریتانیایی، این طرح به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا در موارد خاص و بطور محدود نیز مهاجرانی با مهارت‌های پایین را استخدام کنند.

توافق برای جذب نیروی کار ماهر خارجی پس از آن میسر شد که مشاوران دولت بریتانیا در گزارشی به شواهدی اشاره کردند که تاثیر مثبت استفاده از مهاجران با مهارت بالا بر میزان بهره‌وری شرکت‌های بریتانیایی را به اثبات می‌رساند. اگرچه در طرح دولت تاکید شده هیچ اولویتی برای جذب نیروی کار اتحادیه اروپا وجود نخواهد داشت اما کارشناسان بر این باورند که در صورت ایجاد توافقی میان بریتانیا با اتحادیه اروپا در موضوعات تجاری، احتمالا در این تصمیم تجدید نظر خواهد شد.

در حالی که نزدیک به شش ماه تا مهلت تعیین شده برای خروج رسمی بریتانیا از اتحادیه اروپا باقی مانده است، هنوز لندن و بروکسل درباره چگونگی روابطشان پس از برگزیت و چگونگی فعایت شهروندان اتحادیه اروپا در بریتانیا به توافق جامعی دست نیافته‌اند. آنگلا مرکل صدراعظم آلمان، گفته بریتانیا باید موضعی روشن درباره انتظارات خود از مذاکرات اتخاذ کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران