شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 130328 | |

گروه جهان| رییس‌جمهوری برزیل گفته اتهامات مربوط به فساد علیه او در نتیجه تلاش‌های دولت برای ایجاد اصلاحات در سیستم بازنشستگی است.

گروه جهان| رییس‌جمهوری برزیل گفته اتهامات مربوط به فساد علیه او در نتیجه تلاش‌های دولت برای ایجاد اصلاحات در سیستم بازنشستگی است. به گزارش آسوشیتدپرس، میشل تمر دو بار توسط رودریگو خانوت دادستانی سابق کل، به فساد و دست داشتن در رشوه و اختلال در امور قضایی متهم شده؛ اتهاماتی که همواره رد شده است. خانوت سال گذشته پس از اتمام دوران فعالیتش در سمت دادستان کل برزیل کناره‌گیری کرد. تمر گفته دولتش با هتک آبرو روبرو شده چون تلاش کرده تا سیستم بازنشستگی را اصلاح کند؛ مساله‌ای که مدت‌هاست این کشور را درگیر خود کرده است. رییس‌جمهوری برزیل با اعلام اینکه دادستان کل از تمامی قدرتش برای بی‌اعتبار کردن دولت استفاده کرده، گفت: «گزارش‌ها، فیلم‌ها، اسناد ثبت شده و شهادت شاهدان باعث می‌شود تا حقیقت گم نشود. زمانی‌که 2016 روی کار آمدم کشور از بحران اقتصادی رنج می‌برد.»

براساس گزارش دادستان سابق کل برزیل، تمر به سازماندهی برنامه‌ای متهم است که در آن وی میلیون‌ها دلار برای کمک به حل مشکل مالی یک شرکت بزرگ بسته بندی محصولات گوشتی پول دریافت کرده بود. تمر اما گفته: «دولتم با گذشت زمان مورد ستایش قرار می‌گیرد. البته اصلاحاتم اقدامات مردمی نیستند و مردم به این تلاش‌ها برای تغییر واکنش منفی نشان می‌دهند. تاریخ این دستاوردها را به رسمیت می‌شناسد.»

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران