شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 130243 | |

گروه جهان| با توجه به روند مذاکرات بین اتحادیه اروپا و بریتانیا درباره برگزیت ظاهرا نخست‌وزیر بریتانیا و حزب کارگر این کشور درباره انجام انتخابات زودرس پارلمانی می‌اندیشند.

گروه جهان|  با توجه به روند مذاکرات بین اتحادیه اروپا و بریتانیا درباره برگزیت ظاهرا نخست‌وزیر بریتانیا و حزب کارگر این کشور درباره انجام انتخابات زودرس پارلمانی می‌اندیشند. همچنین ممکن است حزب کارگر درخواست همه‌پرسی جدید کند.

دویچه‌وله نوشته، سرنوشت برگزیت را احتمال دارد عملکرد حزب کارگر بریتانیا تعیین کند، البته اگر بداند چه می‌خواهد بکند. در حالی‌که مذاکرات میان بریتانیا و اتحادیه اروپا درباره برگزیت هنوز به نتیجه نرسیده، بسیاری از اعضای حزب کارگر فکر می‌کنند که این حزب اپوزیسیون چپ میانه قدرت و نیز وظیفه دارد که خواستار برگزاری یک همه‌پرسی جدید بشود و نتیجه‌ یک چنین همه‌پرسی انصراف بریتانیا از ترک اتحادیه اروپا باشد. یورونیوز نوشته، حزب کارگر اعلام کرده اگر طرح ترزا می‌برای چگونگی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا به به تصویب پارلمان این کشور نرسد در هفته جاری برگزاری همه‌پرسی مجدد درباره برگزیت را به رأی خواهد گذاشت. گرچه جرمی کوربین رییس حزب کارگر در پارلمان بریتانیا، با در نظر گرفتن امکان برگزاری همه‌پرسی مجدد موافق نبود اما یک‌شنبه و پس از ۵ ساعت بحث فشرده درون‌حزبی، سرانجام توافق شد که این امکان در نظر گرفته شود چرا که باعث اتحاد بیشتر میان اعضای حزب می‌شود. بیشتر نمایندگان حزب کارگر و نیز بسیاری از جوانان حامی این حزب طرفدار ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا هستند. اما در برابر، بسیاری از رأی‌دهندگان به این حزب خواستار برگزیت هستند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران