شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 130241 | |

گروه جهان| بیش از هشت میلیون یمنی در آستانه قحطی بزرگ قرار دارند. به گزارش ایندیپندنت، سازمان امدادی اینترنشنال هشدار داده براساس برآوردهای خود و آمار سازمان بین‌المللی غذا،

گروه جهان| بیش از هشت میلیون یمنی در آستانه قحطی بزرگ قرار دارند. به گزارش ایندیپندنت، سازمان امدادی اینترنشنال هشدار داده براساس برآوردهای خود و آمار سازمان بین‌المللی غذا، ذخایر غذایی یمن جوابگوی نیازهای شهروندان یمنی برای مدت طولانی نیست و این ذخایر به زودی و طی دو یا سه ماه تمام خواهد شد. این سازمان از جامعه بین‌المللی خواسته تمام تلاش خود را برای بازگشایی بندر حدیده یمن به‌کار‌ گیرد؛ چراکه این بندر گذرگاه اصلی ورود کمک‌های غذایی به این کشور است. گفته شده، در صورت بسته ماندن بندر حدیده با چندین میلیون یمنی مواجه خواهیم شد که هیچ غذایی برای خوردن پیدا نمی‌کنند. در این گزارش همچنین آمده که بیش از هشت میلیون یمنی در آستانه یک قحطی بزرگ قرار دارند که سازمان ملل بارها آن را بدترین فاجعه انسانی پس از جنگ جهانی دوم توصیف کرده است.

بیش از ۷۰ درصد صادرات یمن از جمله موادغذایی، سوخت و دارو از طریق بندر حدیده وارد می‌شود. حتی پیش از جنگ هم ۹۰درصد غذای یمن وارداتی بود. ائتلاف عربستان سعودی سه سال است که این بندر را محاصره کرده است. نیرو‌های ائتلاف در حال حاضر تلاش می‌کنند تا کنترل این منطقه را به دست بگیرند. این در حالی است که سازمان‌های زیادی درباره‌ افزایش حملات به بندر و کنترل مسیر‌های مواصلاتی توسط ائتلاف هشدار داده‌اند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران